25 квітня 2019 року на базі «Троїцького ліцею Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області» відбувся семінар-тренінг «Реалізація наскрізної змістової лінії «Громадянська відповідальність» у шкільній освіті» для учителів природничо-математичного циклу закладів освіти Троїцької ОТГ та Троїцького району.

З учасниками семінару-тренінгу працювали завідувач кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО, кандидат педагогічних наук Олена Буряк; старший викладач кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО, кандидат педагогічних наук Ольга Кечик.

Під час роботи були висвітлені особливості інтеграції освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) в освітній процес закладів загальної середньої освіти, механізми реалізації змістової лінії «Громадянська відповідальність» у шкільній освіті.

Практична частина тренінгу містила низку вправ, інноваційних форм і методів роботи для формування громадянських компетентностей учасників освітнього процесу («Абетка знайомств», «Герб», «Оплески», «Потреби дитини від …», «Бінго», «Перегони на повітряних кулях»). Вправи для заходу були розроблені як приклад інтерактивної діяльності, яка допомагає опановувати зміст конкретних предметів і водночас розвивати компоненти громадянської та соціальної компетентностей.

Учасникам заходу був репрезентований ресурсний потенціал швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU», а саме: посібники Ради Європи із серії публікацій ОДГ/ОПЛ та web-платформу.

Тренерський склад висловлює щиру вдячність учасникам заходу за атмосферу творчої співпраці, активну громадянську позицію, готовність до змін та позитивні емоції.