Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 07 травня 2019 року відбувся обласний науково-практичний семінар у форматі вебінару «Створення сучасного розвивального середовища у закладах дошкільної освіти» для педагогів закладів дошкільної освіти Луганської області.

Заступник директора з наукової роботи Луганського ОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Касьянова звернулась із привітальним словом до учасників та висловила особливу вдячність за участь у заході Катерині Крутій, доктору педагогічних наук, професору, професору кафедри дошкільної та початкової освіти Вінницького державного педагогічного універсітету ім. Михайла Коцюбинського.

Модератором заходу виступила Наталія Чумак, методист Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, і Катерина Андреєва, методист Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Відповідальна за технічний супровід – Вікторія Стасюк, методист кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО.

Виступ Катерини Крутої привернув увагу  більше 200 педагогів з дошкільної освіти Луганської області. Професор розкрила значення наукових понять щодо створення освітніх розвивальних осередків та ознайомила колег із сучасними ідеями створення розвивальних осередків. У кінці виступу вона відповіла на запитання колег.

Власний досвід роботи щодо створення розвивальних осередків представили педагоги з міст Рубіжного та Лисичанська, Сватівського, Попаснянського й Троїцького районів.

Яніна Жирова, завідувач ЗДО № 1  «Малятко» Сватівської міської ради, репрезентувала практику роботи закладів дошкільної освіти  Сватівського району Луганської області за технологією «Стіни, які говорять».

Щодо проектування сучасного освітнього простору в ЗДО Попаснянщини та реалізацію креативних ідей педагогів виступила Олена Прокопенко, методист КУ «Попаснянський РМЦ».

Цікаві знахідки педагогів закладів дошкільної освіти м. Рубіжного представила Наталія Погрібатько, методист МК Рубіжансьгог відділу освіти.

Про креативний підхід до створення розвивального середовища в ЗДО поділилась з колегами Таміла Лопатіна, завідувач ЗДО № 5  «Усмішка» Лисичанської міської ради.

Розвивальний життєвий простір, створений творчими педагогами за підтримки представництва Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні, висвітлила Світлана Мамошина, вихователь-методист ЗДО № 13 «Ромашка» Лисичанської міської ради.

Наталія Лімзякова, вихователь-методист Троїцького закладу дошкільної освіти (ясел-садка) «Теремок», репрезентувала творчі підходи до питань створення сучасного середовища у ЗДО Троїцької селищної ради Луганської області.

У кінці заходу учасники висловили подяку Катерині Крутій за науковий супровід і підхід до теми, нові ідеї, надані матеріали і представлений досвід колегам області.

Зручний формат проведення дав можливість охопити велику кількість педагогів та отримати відповіді на хвилюючі питання.

Учасники зазначили актуальність теми та наголосили на важливості подальшої співпраці щодо вирішення питань, пов’язаних з діяльністю закладів освіти на шляху до реформування освіти.

Матеріали семінару можна переглянути за посиланням…