У Луганській області відбулись урочистості до Дня Європи в Україні ‒ свята, яке ми офіційно відзначаємо в третю суботу травня з 2003 р. П’ятий рік поспіль у м. Сєвєродонецьку проводиться інтелектуальна гра «Євроквіз», у якій учні змагаються за звання знавців історії, устрою, культури, особливостей Європейського Союзу.

«Євроквіз – 2019», який організував Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти за сприяння Департаменту освіти і науки ЛОДА, відділу освіти м. Сєвєродонецька та за активної участі школярів і педагогів Луганської області, відбувся 15 травня 2019 року в Сєвєродонецькому НВК. У цій ювілейній грі взяли участь сім команд освітніх закладів Луганської області. Постійні учасники гри: Сєвєродонецький НВК «Спеціалізована школа-колегіум Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Сєвєродонецький багатопрофільний ліцей, представники Рубіжанської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 10 Рубіжанської міської ради та Лисичанського багатопрофільного ліцею Лисичанської міської ради. Уперше до «Євроквізу» приєднались Старобільська спеціалізована загальноосвітня школа № 3 Старобільського району, Білолуцька гімназія Новопсковського району та Лозно-Олександрівська загальноосвітня школа Білокуракинського району.

На початку заходу Анатолій Данильєв, заступник директора з науково-педагогічної роботи Луганського ОІППО, привітав учасників з ювілейною грою та побажав чесного змагання, у якому переможуть найкращі. До привітань також приєднались Євген Назаров, директор Державного навчального закладу «Луганський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості», та Людмила Свергунова, директор Сєвєродонецького навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа-колегіум Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Інтелектуальна гра проходила в кращих традиціях євроквізу (вікторини на тему Європи та Європейського Союзу): учні змагались у трьох турах, рівень складності запитань варіювався від легких до серйозних і складних. Питання щодо країн — членів ЄС або відомих політиків виявили найкращих знавців Європи.

Найбільше балів за результатами трьох турів гри цього року отримала команда Рубіжанської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 10. Друге місце посіли представники Старобільської спеціалізованої загальноосвітньої школи № 3, а третє – Лозно-Олександрівської загальноосвітньої школи Білокуракинського району.

Дипломи учасників одержали учні Лисичанського багатопрофільного ліцею, Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею, Сєвєродонецького НВК та Білолуцької гімназії Новопсковського району, а переможці – дипломи за зайняте І, ІІ та ІІІ місце відповідно.

Усі учасники змагання отримали подарунки.

«Євроквіз» став справжнім святом не лише для школярів-учасників, а й для глядачів, які мали можливість насолодитись оригінальними музичними й танцювальними номерами, виступом команди КВК Сєвєродонецького НВК «Спеціалізована школа-колегіум Національного університету «Києво-Могилянська академія».