Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 22 травня 2019 року був проведений обласний круглий стіл «Опорний заклад – осередок якісної освіти».

Мета заходу: обговорення актуальних проблем функціонування опорних закладів загальної середньої освіти та використання ефективних технологій управління для розвитку закладу освіти в умовах сьогодення. У заході взяли участь директори опорних закладів освіти Луганської області.

Учасників семінару привітала Ольга Касьянова, заступник директора з наукової роботи Луганського ОІППО, яка звернула увагу керівників на основні нормативно-правових документів, які регулюють порядок підвищення кваліфікації працівників.

Лариса Михайлова, в.о. завідувача кафедри управління освітою Луганського ОІППО, побажала плідної праці та наголосила на важливості подальшої взаємодії у вирішенні проблем, пов’язаних з діяльністю опорних закладів освіти області.

Координувала роботу заходу методист кафедри управління освітою Луганського ОІППО Ганна Голеніщева. У своєму виступі вона акцентувала увагу на основних нормативно-правових актах, які регулюють діяльність освітніх округів, опорних закладів та їхніх філій, зробила порівняльний аналіз.

Досвід роботи керівника опорного закладу в умовах децентралізації та ефективної співпраці з громадою представила Лариса Григоренко, директор опорного закладу загальної  середньої освіти І-ІІІ ступенів «Чмирівський ліцей» Чмирівської сільської ради Старобільського району Луганської області. Педагог звернула увагу на те, що перед закладом освіти за умови ефективної співпраці з громадоювідкриваються нові можливості.

Діяльність закладу з реалізації фінансової автономії репрезентував Віктор Шулік, директор опорного навчального закладу «Попаснянська загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів № 1 Попаснянської  районної ради Луганської області», який надав рекомендації колегам щодо правильного проведення тендерних торгів, використання коштів, розрахунку бюджету закладу освіти.

Під час групової роботи учасники круглого столу мали можливість оцінити переваги й недоліки автономії закладів загальної середньої освіти, визначити, які компетентності потрібно розвивати керівникам у сучасних умовах, а також окреслити особливості розробки стратегії розвитку опорного закладу освіти.

Підсумки роботи підбила Ганна Голеніщева, яка відповіла на численні запитання учасників круглого столу та наголосила на тому, що співробітники кафедри завжди відкриті до діалогу. 

 Матеріали круглого столу можна переглянути за посиланням...