Професійна діяльність практичного психолога системи освіти здійснюється в рамках професії типу «людина – людина», де «предметом» праці виступають учасники освітнього процесу. Тож, на перший план виходить уміння вибудовувати взаємодію з ними. Упоратися з таким завданням нелегко, треба бути підготовленим, розвивати в собі необхідні особистісні якості.

20-21 квітня 2017 року в місті Києві відбулась міжнародна науково-практична конференція проекту «Садочок – простір, дружній до дитини» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та міністерства освіти і науки України.

Делегатами від Луганської області стали Олена Єрьоменко, головний спеціаліст відділу дошкільної та загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації; Віта Байдик, старший викладач кафедри педагогіки та психології, завідувач обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Луганського ОІППО; Наталія Чумак, методист із дошкільної освіти Луганського ОІППО; 

Луганський ОІППО спільно з методичними кабінетами області традиційно проводить виїзні науково-практичні семінари для вчителів регіону.  21 квітня 2017 року такі семінари відбулись у Міловській гімназії та Міловській ЗОШ І-ІІІ ступенів для вчителів математики, української мови та літератури, історії України, початкових класів за участю методистів ЛОІППО Лариси Стецюк, Валентини Колодяжної, Наталії Стрельцової та Ірини Хайло.

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 19 квітня 2017 року на вченій раді інституту була заслухана й обговорена доповідь Галини Лимар, завідувача Міловського районного методичного кабінету Луганської області.

Учена рада констатувала, що спільна діяльність інституту та методичного кабінету щодо професійного розвитку педагогічних працівників здійснюється відповідно до Галузевої концепції розвитку неперервної педагогічної освіти (наказ МОН України від 14.08.2013 № 1176), Положення про районний (міський) методичний кабінет (центр) (наказ МОН України від 12.08.2008 № 1119) і моделі діяльності Міловського районного методичного кабінету, спрямованої на створення умов для безперервного професійного розвитку педагогічних кадрів та науково-методичне забезпечення реалізації Державних освітніх стандартів (презентація).

19 квітня 2017 року відповідно до плану роботи Луганського ОІППО був заслуханий звіт Олени Криштопи, учителя Рубіжанської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 6 Рубіжанської міської ради Луганської області, відповідального за дослідно-експериментальну роботу та наукового керівника Тетяни Ізюмської, методиста кафедри управління освітою Луганського ОІППО, про перебіг та результати дослідно-експериментальної роботи за темою «Управління загальноосвітнім навчальним закладом на основі загальнозбережувальних технологій». Експеримент був проведений відповідно до Положення про експериментальний загальноосвітній навчальний заклад (наказ МОН України № 114 від 20.02.2002) та наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації № 484 від 04.04.2013 р. про надання навчальному закладу статусу експериментального регіонального рівня.