Стартує Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

27 жовтня 2023 року до Дня української писемності та мови розпочнеться ХХІV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.

Конкурс відбувається за такими категоріями: учні 3–11 класів закладів загальної середньої освіти, учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти закладів фахової передвищої освіти, студенти закладів вищої освіти.

Для учнів закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти конкурс проходить у чотири етапи: на рівні закладів освіти (листопад); на рівні територіальних громад, районів міст Києва та Севастополя, районів областей (листопад–грудень); на рівні Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (грудень–лютий); на всеукраїнському рівні (березень).

Студенти закладів фахової передвищої, вищої освіти беруть участь у першому, третьому та четвертому етапах. Для курсантів закладів вищої військової освіти Збройних сил України і ліцеїстів військових ліцеїв конкурс проводить Міністерство оборони України.

У другому й третьому етапах конкурсу беруть участь по одному переможцю попереднього етапу в кожній категорії, які набрали найбільшу кількість балів відповідно до рейтингового порядку визначення переможців. У четвертому етапі конкурсу беруть участь по три переможці третього етапу в кожній категорії відповідно до рейтингового порядку визначення переможців: учні 3–11 класів закладів загальної середньої освіти (27 учнів, по 3 особи в кожній паралелі); учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти (3 особи, незалежно від курсу); студенти закладів фахової передвищої освіти (3 особи, незалежно від курсу); студенти закладів вищої освіти (3 особи, незалежно від курсу).

Церемонія відкриття конкурсу відбудеться 27 жовтня о 13:00. Охочі зможуть переглянути її в прямому ефірі на YouTube-каналі МОН.