Луганщина талановита: Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка – 2022

У грудні 2022 року відповідно до Положення про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 р. № 571, листа Міністерства освіти і науки України від 18.10.2022 № 1/12288-22 «Про проведення ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», з метою заохочення учнів до вивчення української мови, підвищення рівня мовної та мовленнєвої компетентностей Луганський ОІППО організував та провів ІІІ (обласний) етап ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка серед учнів 5–11 класів закладів загальної середньої освіти та студентів закладів фахової передвищої і вищої освіти.

Цьогоріч конкурс відбувався в надзвичайних умовах воєнного стану. Попри відключення світла та перебування учнів, студентів і курсантів Луганської області в різних регіонах України та за кордоном, у творчому змаганні взяли участь 6 територіальних громад та 11 закладів фахової передвищої та вищої освіти. Координацію проведення конкурсу здійснював Сергій Жерліцин, заступник директора з науково-педагогічної роботи Луганського ОІППО. Склала завдання та провела онлайн-конкурс Ольга Савенкова, методист кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО.

Усі учасники приєднались до конференції в Teams Microsoft, де протягом 2-х годин писали творчі роботи, які були присвячені творчості Великого Кобзаря крізь призму життєспоглядання Григорія Сковороди, 300-річного ювіляра, українського подвижника та геніального філософа. Звичайно, цього року конкурсні завдання були пов’язані з подіями часу теперішнього. За відгуками учнів, студентів, курсантів та їхніх педагогів, саме такі випробування змушують замислитись про творчість та життя Шевченка не тільки в хрестоматійній проєкції, а насамперед у площині сьогодення.

В Україні та за кордоном участь у конкурсі взяли найкращі з 224 учасників ІІ етапу ЗЗСО (цей етап також відбувся за участі ЛОІППО) – 36 учнів та учениць, 20 учасників від закладів передвищої та вищої освіти. Талановита молодь Луганщини залюбки долучилась до творчих змагань як в Україні, так і в країнах Європи, в Америці. Тепер, безперечно, конкурс набув справжнього міжнародного значення, гуртуючи найкращих українців та українок.

Луганський ОІППО висловлює щиросердну подяку освітянам, здобувачам освіти Нижньодуванської селищної ради, Сватівської, Кремінської, Лисичанської, Рубіжанської, Сєвєродонецької міських рад; ЛНУ імені Тараса Шевченка, СНУ імені В. Даля, ЛДУВС імені Е. О. Дідоренка, Старобільського фахового коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка, Брянківського фахового коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка, Кадіївського педагогічного фахового коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка, Фахового коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка, Лисичанського гірничо-індустріального фахового коледжу, Фахового коледжу Луганської державної академії культури і мистецтв, Сєвєродонецького політехнічного фахового коледжу СНУ імені В. Даля, Лисичанського педагогічного фахового коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка.

Результати конкурсу будуть оприлюднені на сайті інституту після перевірки всіх конкурсних робіт.