З 25 лютого по 01 березня в межах співпраці Луганського ОІППО з Міжнародною гуманітарною організацією «Лікарі світу» (MdM) відбулось навчання за програмою «Управління проблемами Плюс» (УП+) у процесі реалізації проекту «Психосоціальна підтримка населення, яке постраждало від конфлікту в Україні».

Міжнародна гуманітарна організація «Лікарі світу» (MdM) працює в Україні з 2015 року й надає безкоштовну медичну допомогу та психосоціальну підтримку постраждалим від конфлікту в Україні. Програма «Управління Проблемами+»  – це психологічна інтервенція, розроблена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для роботи з дорослими в стані дистресу в громадах, які знаходяться під впливом несприятливих обставин. Програму УП+ можна використовувати для допомоги клієнтам як і з психологічними (наприклад, стресом, страхом, відчуттям безпорадності), так і практичними труднощами (наприклад, проблемами зі здобутком засобів для існування, конфліктами в родині).

22 лютого 2019 року відповідно до плану роботи Луганського ОІППО на 2019 рік і на виконання рішення Міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти провів круглий стіл за темою «Взаємодія закладів освіти із закладами соціального спрямування з питань попередження домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми» для директорів і заступників директорів закладів загальної середньої освіти та працівників психологічної служби закладів освіти Луганської області.

21 лютого учасники засідання Президії НАПН України обговорили результати наукового дослідження «Науково-методичні засади надання соціально-педагогічної допомоги дітям і сім’ям, що опинились у складних життєвих обставинах унаслідок військових конфліктів», виконаного в Українському науково-методичному центрі практичної психології й соціальної роботи.

Вплив досягнень інформаційного суспільства на дітей різного віку є очевидним. Неконтрольоване використання інформаційних технологій призводить до якісних змін у формуванні та розвитку підростаючої особистості. Деформації піддаються духовність, ціннісні орієнтації, розумові здібності дітей, що призводить до виникнення безлічі соціально-психологічних проблем у їхньому житті та діяльності. Сьогодні все більше паплюжаться та кривдяться моральні норми та критерії, породжуються неадекватні соціальні стереотипи та установки, формуються помилкові орієнтації. Деструктивному впливу піддається також психоемоційна сфера.

04–05 лютого 2019 року відбулось навчання учасників проекту «Створення безпечного навчального середовища для дітей і підлітків біля контактної лінії на сході України» з питань запобігання гендерному та домашньому насиллю.

Протягом 2–х днів тренінгу 50 педагогічних працівників загальноосвітніх закладів Попаснянського, Новоайдарського, Станично-Луганського районів розглядали питання щодо видів та форми насильства, впливу насильства в різні вікові періоди, навчались виявляти індикатори насильства щодо дитини.