06 грудня 2018 року на базі Середньої загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 6 м. Сєвєродонецька Луганської області (директор – Лариса Волченко) відбувся науково-практичний семінар «Психологічна культура здоров’я вчителя Нової української школи» для директорів освітніх закладів м. Сєвєродонецька.

Учасників заходу привітала завідувач КУ «Сєвєродонецький методичний центр» Лілія Князева, яка наголосила на актуальності зазначеної проблеми в сучасних умовах реформування освіти України.

26–29 листопада 2018 року в Луганський області розпочався новий психосоціальний проект «Створення безпечного навчального середовища для дітей та підлітків біля контактної лінії на Сході України» (відповідно до Меморандуму про співпрацю між Міністерством освіти і науки України та Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні). Автори й виконавці проекту: Національний університет «Києво-Могилянська академія» та Громадська організація Дитячий фонд «Здоров’я через освіту».

07 листопада 2018 року на базі Луганського ОІППО відбулась Усеукраїнська науково-практична конференція «Психологічне забезпечення освітнього процесу в умовах Нової української школи».

Урочисте відкриття наукового заходу пройшло за участі заступника голови Луганської обласної державної адміністрації Ольги Лішик. З привітальним словом до всіх присутніх звернулась директор Луганського ОІППО Ірина Цимбал.

01 листопада 2018 року в обласному ресурсному центрі підтримки інклюзивної освіти Луганського ОІППО відбувся семінар-тренінг для представників інклюзивно-ресурсних центрів Луганщини «Організаційно-методичні засади діяльності інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ)». Метою проведення семінару було планування організації діяльності центрів та відпрацювання навичок з проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки дитини як одного з основних завдань ІРЦ.

26 жовтня 2018 року на базі Київського університету імені Бориса Грінченка відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Цькування в шкільних колективах (булінг): політики і практики запобігання та подолання».

У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки, іноземні делегації з Фінляндії та Швеції, Посольства Литовської Республіки в Україні, стейкхолдери проекту «Офіс освітніх реформ в Україні», освітяни з усієї України.

Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти представляла старший викладач кафедри педагогіки та психології Віта Байдик.