20 березня 2018 року в Департаменті освіти і науки Луганської ОДА за участю представників Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Ла Страда-Україна» відбулось засідання круглого столу «Створення системи служб порозуміння для впровадження медіації за принципом рівний-рівному та вирішення конфліктів мирним шляхом в закладах освіти Донецької та Луганської областей».

До участі у круглому столі були запрошені директори закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, заступники директорів з виховної роботи, працівники соціально-психологічних служб області. Метою заходу було анонсування нового проекту за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) з навчання у програмі «Базові навички медіатора/медіаторки в закладах освіти. Створення та координація діяльності служб порозуміння з числа учнів/учениць для впровадження медіації за принципом рівний-рівному».

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 21 лютого 2018 року відбувся обласний науково-практичний семінар для соціальних педагогів закладів системи професійно-технічної освіти «Науково-методичний супровід діяльності соціального педагога в закладах освіти».

Учасниками заходу були представники 22 закладів системи ПТО Луганської області.

МОН пропонує для громадського обговорення проект Положення про психологічну службу системи освіти. Докладніше...

0лютого 2018 року на базі комунального дошкільного навчального закладу № 14 «Білочка» м. Сєвєродонецька (директор Ірина Попова) відбувся науково-практичний семінар для керівників закладів дошкільної освіти «Роль керівника освітнього закладу в підвищенні професійної майстерності педпрацівників». Захід відбувся за ініціативою КУ «Сєвєродонецький методичний центр» (завідувач Лілія Князєва). Учасниками семінару були завідувачі та вихователі-методисти закладів дошкільної освіти м. Сєвєродонецька.

Надання психосоціальної підтримки дітям, які постраждали внаслідок військового конфлікту в Україні, є першочерговим завданням сучасної психологічної служби. Саме діти зазнають значних складностей соціального й психоемоційного характеру, пов’язаних зі стресовою ситуацією, зміною середовища проживання та звичного кола спілкування, які спричинені війною.

Метод Expressive Sandwork (експресивна робота з піском) - це метод психосоціальної підтримки дітей від 6 до 14 років, що успішно впроваджений та розвивається в різноманітних умовах, у громадських і приватних установах в усьому світі. Цей метод є недирективним, ненасильницьким, невербальним, міжкультурним, ресурс-орієнтованим. У його основі - вільна символічна гра, що дозволяє працювати з широким спектром дитячих проблем і потреб. У проектах з Expressive Sandwork з дітьми працюють виключно волонтери.