21 травня 2019 року в Міністерстві освіти і науки України відбулась підсумкова науково-практична конференція за результатами ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Профілактичні програми».

Конкурс проводився відповідно до наказу МОН України від 31.05.2018 № 555 для практичних психологів та соціальних педагогів у три етапи – районний (міський), обласний, фінальний (вересень 2018 р.–квітень 2019 р.).

Мета конкурсу: виявлення та поширення кращого досвіду, оптимізація інноваційної діяльності працівників психологічної служби, підвищення професійної компетентності, якості програм, реалізації творчого потенціалу, престижності професії практичних психологів та соціальних педагогів.

До участі у заключній конференції були запрошені переможці та учасники ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу, члени центрального організаційного комітету та журі ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу.

Луганську область на заході представляли член журі другого етапу Віта Байдикст. викладач кафедри педагогіки та психології, та переможці обласного етапу конкурсу Ірина Бернацькасоціальний педагог СЗОШ  І–ІІІ ступенів № 5, і Вікторія Тихоновапрактичний психолог СЗОШ І–ІІІ ступенів № 5 м. Сєвєродонецька Луганської області.

Привітав учасників зібрання Перший заступник Міністра Павло Хобзей, який наголосив, що сучасна освіта неможлива без психологічного супроводу, та звернув увагу на вчителя, на якому тримається вся освітня реформа.

Багато теплих слів до учасників конференції висловив Юрій Завалевськийв.о. директора ДНУ «Інституту інноваційних технологій і змісту освіти», який подякував за таку нелегку, але вкрай важливу працю практичного психолога та соціального педагога.

Ольга Флярковськакандидат педагогічних наук, начальник відділу ДНУ «Інституту інноваційних технологій і змісту освіти», обговорила питання сучасного стану психологічної служби в України, її проблеми та перспективи розвитку.

Віталій Панокдоктор психологічних наук, професор, директор Українського науково-методичного центру  практичної психології і соціальної роботи НАПН України, привітав колег з Днем психолога, який нещодавно минув. У своїй промові він також звернув увагу на те, що у цій сфері працюють найбільш віддані люди, які багато роблять для піднесення психологічної служби до того рівня, що вона заслуговує. А проведений конкурс заслуговує на те, щоб його згадали у всіх ЗМІ.

На конкурс було подано 55 авторських програм, які оцінювало компетентне журі у складі науковців, практичних психологів, соціальних педагогів і представників громадських організацій.

Усі учасники Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» були нагороджені подяками ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та цінними подарунками.

Роботи учасників конкурсу розміщені в журналі «Шкільний світ».

Наказом Міністерства освіти і науки від 26.04.2019 №593 затверджено рейтинговий список переможців цього престижного змагання професіоналів (переглянути наказ можна за посиланням).