У Луганській області завершилось навчання вчителів початкових класів, які у 2019/2020 навчальному році навчатимуть учнів 1-х класів відповідно до концепції «Нова українська школа».

На тренінгах педагоги  ознайомились з метою освітніх галузей Державного стандарту початкової освіти, змістом Типових освітніх програм, особливостями організації ефективного й безпечного освітнього середовища, основними шляхами співпраці з батьками, переглянули відеоролики та презентації.

20 листопада 2018 р.  у Сєвєродонецькому НВК «Спеціалізована школа-колегіум національного університету «Києво-могилянська академія» відбувся  семінар-тренінг для педагогів експериментальних освітніх закладів Луганської області, на який була запрошена тренер фонду LEGO Foundatіоn Ганна Шварова (м. Харків). На заході також були присутні: завідувач кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО Оксана Пагава, методисти кафедри педагогіки та психології Наталія Стрельцова, Яна Чернишова, Наталія Солодка, заступник директора, завідувач КУ «Сєвєродонецький методичний центр» Лілія Князєва, учителі пілотних класів Сватівського, Попаснянського,  Старобільського районів.

03 листопада 2018 року завершилась ІІ очна сесія для вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2019/2020 навчальному році відповідно до Концепції «Нова українська школа».

Планування тематичних тижнів, інтегрований і діяльнісний підходи в навчанні, особливості викладання навчальних предметів в інтегрованому курсі «Я досліджую світ», стратегії розвитку критичного мислення, техніки формувального оцінювання, організація ефективного й безпечного освітнього середовища, методика використання конструктора LEGO в освітньому процесі – головні питання, які розглянули педагоги разом з регіональними тренерами.

24–26 жовтня 2018 року в м. Києві відбувся тренінг «Освіта на основі життєвих навичок у контексті Нової української школи», метою якого була підготовка тренерів з методики компетентнісного навчання в початковій школі для подальшого навчання вчителів закладів освіти районів (міст)/об’єднаних територіальних громад.

Від Луганської області в заході взяли участь заступник директора Департаменту - начальник управління освіти та науки Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Тетяна Ткачова, методисти кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО Наталія Стрельцова і Яна Чернишова, методисти початкової освіти районних (міських) методичних центрів (кабінетів) і керівники методичних об’єднань учителів початкових класів.

У жовтні розпочалась ІІ очна сесія для вчителів початкових класів, які у 2019–2020 н. р. будуть набирати перші класи. Перша група педагогів з мм. Сєвєродонецька й Сватове навчалась з 22–27 жовтня, 29 жовтня до них приєднались учителі з інших міст і районів Луганської області. Під час навчання педагогічними працівниками будуть розглянуті наступні модулі: «Зміст початкової освіти у вимірі сьогодення», «Інтеграція: тематичний і діяльнісний підходи», «Особливості викладання начальних предметів/інтегрованого курсу «Я досліджую світ», «Гра по-новому: навчання по-іншому з Lego», «Педагогіка партнесртваа: сутність, основні принципи», «Організація ефективного і безпечного освітнього середовища», «Особливості оцінювання начальних досягнень учнів».22-27 29-3.10