З 5 по 9 лютого 2018 року на базі Луганського ОІППО відбувся тренінг з підготовки регіональних тренерів щодо впровадження Концепції Нової української школи в початковій ланці обласної системи освіти.

З вітальним словом до учасників звернулась Ірина Цимбал, ректор Луганського ОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент. Вона наголосила, що у формулі Нової української школи провідним елементом є вмотивований і компетентний учитель, підготовка якого і є змістом роботи тренерської команди Луганщини.

Тренінг провели доцент кафедри педагогіки та психології ЛОІППО, кандидат педагогічних наук Наталія Ларіонова та методист кафедри педагогіки та психології Наталія Стрельцова. 

Перед наставниками стояло нелегке завдання – формування готовності майбутніх тренерів до роботи з педагогічними працівниками щодо реалізації завдань Концепції Нової української школи та Державного стандарту початкової освіти відповідно до основних напрямів державної політики у галузі освіти, запитів громадянського суспільства, установ і закладів освіти, освітніх потреб споживачів освітніх послуг.

Протягом п’яти насичених днів у ході інтерактивних лекцій, тематичних дискусій, практичних занять, рольових ігор, майстер-класів (у тому числі на базі Сєвєродонецького НВК «Спеціалізована школа-колегіум Національного Університету «Києво-Могилянська академія»), виконання проективних і творчих завдань учасники обговорювали зміст і виклики реформи початкової школи, проекту нового Державного стандарту початкової загальної освіти, опановували особливості організації психологічно безпечного й фізично комфортного навчального середовища та нові ролі вчителя; опрацьовували континуум інтегрованого навчання, особливості його планування та впровадження з використанням Модельної навчальної програми для 1-го класу, технології формування критичного мислення, психолого-педагогічні аспекти й техніки формувального оцінювання навчальних досягнень учнів, впровадження педагогіки партнерства, використання онлайн-платформи освітніх ресурсів тощо.

Заняття з проблеми організації інклюзивної освіти та особливостей роботи з дітьми з порушеннями психофізичного розвитку провела методист кафедри педагогіки та психології ЛОІППО Любов Галенко.

З конкретними інноваційними освітніми техніками («щоденні п’ять», «щоденник вражень», «Смарагд» тощо) учасників ознайомила учитель початкових класів КЗ «Навчально-виховний комплекс школа І-ІІ ступенів – ліцей «Гарант» Лисичанської міської ради Ганна Бондар.

Корисною для майбутніх тренерів була робота з організації навчання дорослих, розкриття механізмів активізації професійного розвитку педагогів під керівництвом проректора ЛОІППО, кандидата педагогічних наук, доцента Ольги Касьянової.

За оцінкою учасників тренінгу всі очікування, висловлені ними на початку роботи, виправдалися: вони отримали нові знання, новий досвід, нові погляди й (далі цитуємо дослівно!) «масу позитивних вражень».

У результаті такої плідної роботи команду тренерів Нової української школи поповнюють ще 20 кращих педагогів області, які будуть здійснювати роботу з підготовки вчителів перших класів і заступників директорів до роботи за новим Державним стандартом початкової загальної освіти.