24–26 жовтня 2018 року в м. Києві відбувся тренінг «Освіта на основі життєвих навичок у контексті Нової української школи», метою якого була підготовка тренерів з методики компетентнісного навчання в початковій школі для подальшого навчання вчителів закладів освіти районів (міст)/об’єднаних територіальних громад.

Від Луганської області в заході взяли участь заступник директора Департаменту - начальник управління освіти та науки Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Тетяна Ткачова, методисти кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО Наталія Стрельцова і Яна Чернишова, методисти початкової освіти районних (міських) методичних центрів (кабінетів) і керівники методичних об’єднань учителів початкових класів.

Організаторами тренінгу виступили Міністерство освіти і науки України, Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту».

Завдання тренінгу:

  1. Проаналізувати, на чому базується компетентнісне навчання за чинними стандартами шкільної освіти.
  2. Ознайомити учасників з особливостями підходів і методів компетентнісного навчання в початковій школі.
  3. Продемонструвати навчально-методичне забезпечення до викладання інтегрованого курсу «Я досліджую світ» (1 клас) і курсу «Вчимося жити разом» (за програмою предмета «Основи здоров’я» для 2–4 класу).
  4. Вибірково відпрацювати фрагменти тематичних тижнів для учнів 1-го класу за курсом «Я досліджую світ».
  5. Ознайомити учасників з можливостями електронного мультимедійного підручника «Я досліджую світ».
  6. Обговорити завдання щодо навчання вчителів у закладах освіти свого району (міста)/об’єднаної територіальної громади.

Отже, програма тренінгу була досить насичена. Учасники брали участь у різноманітних компонентах заходу (уроках, тематичних тижнях, іграх тощо), під час яких навчались працювати по-новому з дітьми початкових класів НУШ. Усі отримали задоволення від освітнього процесу, командної роботи й дружньої атмосфери. Завершився триденний тренінг урочистим врученням сертифікатів учасників.