29 жовтня 2018 року на базі навчально-виховного комплексу Новоайдарська школа-гімназія Новоайдарської районної ради Луганської області відбувся тренінг «Реалізація наскрізної змістової лінії «Громадянська відповідальність» засобами проекту DOCCU» для вчителів природничих дисциплін. Методисти й викладачі Луганського ОІППО − тренери швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» ознайомили педагогів з головними цілями та принципами українсько-швейцарського проекту ОДГ/ОПЛ, навчально-методичними посібниками, які схвалені Міністерством освіти і науки України для використання в закладах загальної середньої освіти.

Упродовж 2017/2018 рокiв авторським колективом Всеукраїнської acoцiaцiї викладачiв icтopiї та суспiльних дисциплiн «Нова Доба» розроблено курс з громадянської освiти http://www.citizen.in.ua/ для учнiв 10 класу вiдповiдно до нової навчальної програми. Пiдручник отримав гриф МОН України – «Рекомендовано» (Протокол №2 засiдання конкурсної кoмiciї вiд 03 квiтня 2018 р.) та видається за кошти державного бюджету.

Professional Fellows Program (PFP) – це програма професійних стажувань для молодих фахівців, спонсором якої є Бюро з питань освіти та культури Державного департаменту США. Для Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови, Туреччини та України програма PFP має законодавчий фокус і адмініструється Американськими Радами з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS.

Програма професійних стажувань дає перспективним молодим фахівцям можливість отримати практичний досвід і наочність роботи в уряді США. Знання та інтерес цих молодих професіоналів щодо американських політичних процесів буде розширений завдяки короткостроковому стажуванню в місцевих законодавчих органах США, а також в установах державного рівня та в некомерційних організаціях, які мають відношення до тематики програми.