Professional Fellows Program (PFP) – це програма професійних стажувань для молодих фахівців, спонсором якої є Бюро з питань освіти та культури Державного департаменту США. Для Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови, Туреччини та України програма PFP має законодавчий фокус і адмініструється Американськими Радами з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS.

Програма професійних стажувань дає перспективним молодим фахівцям можливість отримати практичний досвід і наочність роботи в уряді США. Знання та інтерес цих молодих професіоналів щодо американських політичних процесів буде розширений завдяки короткостроковому стажуванню в місцевих законодавчих органах США, а також в установах державного рівня та в некомерційних організаціях, які мають відношення до тематики програми.

Iнститут полiтико-правових та релiгiйних дослiджень у 2018 роцi до Дня юриста проводить Нацiональний конкурс наукових робiт «Роль молодi у розвитку парламентаризму в Українi».

Конкурс проводиться за пiдтримки Координацiйної ради молодих юристiв України при Мiнiстерствi юстицiї України, Українського координацiйноrо центру з пiдвищення правової освiти населення, Координацiйної ради молодих юристiв мiста Києва при Печерському районному вiддiлi державної виконавчої служби мiста Киева Головного територiалыюго управлiння юстицiї у мicтi Киевi.

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 29 березня 2018 року відбувся обласний форум «Заклади освіти Луганської області на шляху до реформування», на якому був репрезентований інноваційний досвід навчальних закладів – партнерів інституту, нагороджені переможці та учасники Дев’ятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2018» (м. Київ).

У межах форуму працювала секція «Використання інтернет-ресурсів на уроках словесності та суспільствознавчих дисциплін» для керівників методичних об’єднань учителів української мови та літератури й суспільствознавчих дисциплін (керівники секції: Ірина Хайло, в. о. завідувача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО; Валентина Колодяжна, методист з української мови і літератури кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО).