Обласна науково-практична конференція «Концептуальні засади духовно-морального виховання дітей та учнівської молоді Луганщини» відбулась 09 червня 2017 року в Луганському ОІППО. Захід мав на меті здійснення аналізу стану духовно-морального виховання дітей та учнівської молоді, розкриття проблеми та окреслення перспектив викладання предметів духовно-морального спрямування в освітніх закладах області.

Учасниками конференції стали небайдужі до проблеми моральності в сучасному світі та духовно-морального виховання молодого покоління представники влади, громадських організацій, науковці, педагогічні працівники, діячі церковної освіти.

Відповідно до Листа МОН України №1/9-354 від 08.07.2016 органам управління освітою обласних, районних, міських (районних у містах) державних адміністрацій, Інститутам післядипломної педагогічної освіти, навчальним закладам повідомляємо: «Останнім часом надходить інформація щодо спроб представниками незареєстрованих відповідно до чинного законодавства релігійних організацій впроваджувати в загальноосвітні навчальні заклади різноманітні духовно-просвітницькі проекти.

Функціонери деяких незареєстрованих релігійних організацій здійснюють спроби легалізувати свою діяльність та проникнути до закладів освіти. Інформуємо, що одним з основних принципів освіти є незалежність освіти від релігійних організацій (стаття 6 Закону України «Про освіту»), пропаганда будь-яких релігійних віровчень у навчальних закладах України не допускається (крім навчальних закладів, заснованих релігійними організаціями)».

 

             

На базі Луганського ОІППО 24 лютого 2017 року відбулось засідання круглого столу на тему «Концептуальні засади духовно-морального виховання школярів: регіональний та міжрегіональний аспекти». Учасниками заходу стали методист Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Людмила Рибалка; учитель Долинської загальноосвітньої школи Словʼянської районної ради Донецької області Наталія Зиновченко; керівник відділу релігійної освіти Сєвєродонецько-Старобільської єпархії о. Олександр; представник ГО «Громадянський корпус» у Луганській області Олена Стеценко; методисти методичних об’єднань (центрів), викладачі курсів духовно-морального напрямку, викладачі та методисти ЛОІППО.

Розпочала роботу круглого столу проректор із наукової роботи Луганського ОІППО Ольга Касьянова, яка зазначила, що впровадження духовно-моральних курсів у навчальних закладах області має позитивні зміни.

Запрошуються діти від 7 до 16 років із православних сімей. Докладніше...