05 листопада 2018 року на базі Луганського ОІППО відбулось засідання обласної творчої групи «Формування в молодших підлітків морально-духовних ціннісних орієнтацій у процесі викладання предметів духовно-морального спрямування». Метою роботи було вивчення прогресивного досвіду виховання в молодших підлітків морально-духовних ціннісних орієнтацій у процесі викладання курсів духовно-морального спрямування.

Відповідно до плану роботи Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 12 червня 2018 року відбувся обласний науково-методичний семінар «Формування в учнівської молоді морально-духовних ціннісних орієнтацій: проблеми, пошуки, перспективи» для методистів з виховної роботи та методистів, які відповідають за викладання курсів духовно-морального спрямування у міських (районних) методичних кабінетах (центрах).

Головними завданнями заходу були: окреслення пріоритетних напрямів сучасної освіти щодо формування духовно-моральних цінностей в учнів; обмін напрацюваннями учителів, які викладають курси духовно-морального спрямування, та поширення позитивного досвіду з метою впровадження предметів даного спрямування у навчання.

14 травня 2018 року в місті Лисичанську відбувся Міжнародний форум «Нова модель української школи» для заступників директорів закладів освіти з виховної роботи. Захід організований за сприяння Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, Донецького ОІППО, Громадської ради зі співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, Центру «Аррупе» (Варшава), БФ «Карітас Краматорськ», ГО «Київська батьківська християнська асоціація «Алетея».