30 жовтня – 1 листопада 2018 року вчителі початкових класів м. Лисичанська, які викладають мистецтво в закладах загальної середньої освіти у 2018/2019 навчальному році, пройшли навчання (18 годин) відповідно до Регіональної програми підвищення кваліфікації вчителів, що реалізують мистецьку галузь у закладах загальної середньої освіти й навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 та 2019/2020 навчальних роках на засадах Концепції «Нова українська школа».

На базі Лисичанської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 8 тренери-педагоги: Валентина Мартинова, методист кафедри управління освітою Луганського ОІППО, та Інна Іванова, методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО, – разом з учителям вирішували питання взаємодії домінантних змістових ліній – музичного та образотворчого мистецтв у змісті інтегрованого курсу й конкретні шляхи її реалізації на уроках у закладах освіти.

Регіональна навчальна програма розроблена відповідно до Закону України «Про освіту», Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», Постанови КМ України № 87 від 21.02.2018 року «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти», розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 р. № 17-р «Про додаткові заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2018 році», наказу Міністерства освіти і науки України від 15.01.2018 № 34 «Про деякі організаційні питання щодо підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи», наказу МОН України від 15.01.2018 № 36 «Про затвердження Типової освітньої програми організації і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладами післядипломної педагогічної освіти», «Програми організації і проведення підвищення кваліфікації вчителів мистецьких дисциплін для викладання в 1 класах Нової української школи» для системи післядипломної педагогічної освіти та на основі компетентнісного підходу.

Навчально-тематичний план програми складається з 3-х модулів: «Зміст шкільної мистецької освіти у викликах сьогодення», «Загальні організаційно-методичні підходи до навчання мистецтва в початковій школі», «Художньо-педагогічні технології на уроках мистецтва». Кожен з модулів вміщує теоретичні аспекти й практичну роботу з музичного та образотворчого мистецтва.

Кода мистецьких занять була представлена проектами з моделювання уроків мистецтва в першому класі. Наприкінці зустрічі вчителі отримали відповідні сертифікати.

Луганський ОІППО висловлює подяку за допомогу в організації та проведенні підвищення кваліфікації вчителів у місті Лисичанську: Євгенії Карповій, завідувачеві КУ «Лисичанський методичний центр» відділу освіти Лисичанської міської ради; Тетяні Мельник, методисту КУ «Лисичанський методичний центр» відділу освіти Лисичанської міської ради, Галині Никифоренко, директору КЗ «Лисичанська спеціалізована школа ІІІІ ступенів № 8 Лисичанської міської ради Луганської області».

З відеорядом мистецьких занять можна ознайомитись за посиланням.