21–23 червня 2018 р. у м. Ірпіні відбулась Робоча нарада з обговорення апробації та підготовки програм курсу «Культура добросусідства» до огрифування.

Луганську область у роботі наради представили: Наталія Чумак, методист із дошкільної освіти кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО, сертифікований тренер з методики викладання курсу «Культура добросусідства», Світлана Лазарєва, методист з виховної роботи кафедри управління освітою Луганського ОІППО, Яна Чернишова, учитель Рубіжанської спеціалізованої школа І–ІІ ступенів № 2 Рубіжанської міської ради, сертифікований тренер з методики викладання курсу «Культура добросусідства.

З 12 по 14 червня 2018 року у Запоріжжі пройшов Усеукраїнський проблемний науково-практичний семінар «Світ дитинства» (за формою проведення – «Літня школа для дорослих 2018»).

У заході взяли участь головні спеціалісти з дошкільної освіти обласних департаментів/управлінь освіти, викладачі закладів вищої освіти, викладачі та методисти закладів післядипломної педагогічної освіти, керівники та психологи закладів дошкільної освіти з дев’ятнадцяти областей України. Учасником заходу від Луганського ОІППО була Наталія Чумак, методист із дошкільної освіти.

За підтримки програми «Зміцнення взаємодії з громадянським суспільством країн Східного партнерства» Міністерства Закордонних справ Німеччини 

Громадська організація «KSF Vita e.V» (м. Дортмунд), Асоціація директорів шкіл міста Львова спільно із ВБО «Громадська соціальна Рада», товариством «Європа без кордонів» (м. Вiттен), «Асоціацією медіапсихологів та медіапедагогів України» та Всеукраїнським науково-методичним журналом для педагогів і батьків «Дошкільне виховання»  оголошують Конкурс на участь в проекті : ВIДОБРАЖЕННЯ:ЦIННОСТІ НІМЕЦЬКОЇ ТА УКРАЇНСЬКОЇ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ У ВЗАЄМНОМУ ПОРІВНЯННІ.

За ініціативою Біловодського районного методичного центру (директор Лариса Супрун) 23 травня 2018 року відбувся семінар-тренінг для керівників закладів дошкільної освіти «Роль керівника освітнього закладу в підвищенні професійної майстерності педпрацівників». Учасниками семінару виступили директори та вихователі-методисти закладів дошкільної освіти, директори ЗЗСО, де є дошкільний підрозділ, та методисти Біловодського РМЦ. 

На запит Біловодського районного методичного центру Луганської області Наталією Чумак, методистом із дошкільної освіти Луганського ОІППО, 22 травня 2018 року був проведений семінар для вихователів закладів дошкільної освіти за темою «Сучасні освітні технології в закладі дошкільної освіти». З привітальним словом до учасників семінару звернулась Оксана Грищенко, методист із дошкільної освіти Біловодського РМК.

Педагоги закладів дошкільної освіти закріпили нову термінологію та оновлені принципи освітньої діяльності, відповідно до Закон України «Про дошкільну освіту» зі зміни відповідно до Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VІІ.