0лютого 2018 року на базі комунального дошкільного навчального закладу № 14 «Білочка» м. Сєвєродонецька (директор Ірина Попова) відбувся науково-практичний семінар для керівників закладів дошкільної освіти «Роль керівника освітнього закладу в підвищенні професійної майстерності педпрацівників». Захід відбувся за ініціативою КУ «Сєвєродонецький методичний центр» (завідувач Лілія Князєва). Учасниками семінару були завідувачі та вихователі-методисти закладів дошкільної освіти м. Сєвєродонецька.

Структурні освітні зміни, зокрема перспектива фінансової, академічної та управлінської автономії освітніх закладів в Україні, суттєво посилює проблему змісту й характеру професійної діяльності освітніх управлінців.

У галузі освіти ефективність функціонування організації та ефективне використання людських ресурсів значною мірою залежить від лідерських якостей управлінця. Ця провідна ідея була закладена в контексті всього семінару.

Семінар проходив у формі тренінгу (тренери – ст. викладач кафедри педагогіки та психології, завідувач обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Віта Байдик та методист з дошкільної освіти кафедри педагогіки та психології ЛОІППО Наталія Чумак). Під час практичних вправ учасники зустрічі активно обговорювали функції та якості лідера-керівника, навчалися правилам асертивної поведінки в конфліктних ситуаціях, техніці м’якого критичного зауваження тощо.

Активність учасників семінару, що спостерігалась протягом усієї роботи, підтвердила не лише актуальність цієї проблеми, а й готовність керівників творчо діяти в мінливому довкіллі, змінюватися задля утвердження людино-орієнтованої системи управління.