Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 29 березня 2018 року відбувся обласний форум «Заклади освіти Луганської області на шляху до реформування», на якому був репрезентований інноваційний досвід навчальних закладів – партнерів інституту, нагороджені переможці та учасники Дев’ятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2018» (м. Київ).

У рамках форуму педагоги дошкільної освіти працювали на секції «Емпауермент-педагогіка як мотивація для сталого розвитку в роботі закладів дошкільної освіти Луганщини», яка була організована для методистів районних (міських) методичних кабінетів (центрів), відділів освіти об’єднаних територіальних громад з дошкільної освіти та керівників методичних об’єднань закладів дошкільної освіти.

Керівники секції: Оксана Пагава, завідувач кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО, кандидат психологічних наук, та Наталія Чумак, методист із дошкільної освіти кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО висвітлили питання щодо актуальності обраного напрямку роботи.

Учасники секції ділились досвідом реалізації принципів педагогіки емпауерменту як ефективного механізму впровадження освіти для сталого розвитку дошкільників.

Завідувач КЗ «Лисичанський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 1 «Шпачок» Олена Клименко та завідувач КЗ «Лисичанський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 7 «Іскорка» Інна Жердєва розповіли колегам про впровадження програми «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку» в сучасному закладі дошкільної освіти.

Реалізацією своїх творчих ідей щодо сталого розвитку в практиці роботи з дітьми дошкільного віку поділились Наталія Куцко, завідувач, і Світлана Мамошина, вихователь-методист КЗ «Лисичанськи дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 13 «Ромашка».

Вихователь-методист комунального дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 8 «Дюймовочка» управління освіти Рубіжанської міської ради Луганської області Наталія Погрибатько поділилась досвідом  роботи з дітьми молодшого дошкільного віку в напрямі роботи за програмою сталого розвитку.

Про шляхи впровадження програмових завдань в освітній процес роботи з дітьми середнього, старшого дошкільного віку та їх батьками розповіла Ганна Кожина, директор комунального закладу дошкільної освіти (ясел-садка) № 3 «Журавка» Сватівської міської ради.

Присутні на секції відзначили актуальність та нагальну потребу використовувати надані та рекомендовані матеріали в освітній діяльності закладів дошкільної освіти.

На сьогодні концепція сталого розвитку є провідною стратегією подальшого розвитку освіти, яка є рушійною силою для реалізації необхідних суспільних змін.

Ознайомитись з матеріалами можна за посиланням...