У зв’язку з оновленням програми з громадянської та міжкультурної освіти «Культура добросусідства» для закладів дошкільної освіти й початком нового циклу навчання педагогів ЗДО в регіонах України Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» ініціював з 26 січня по 01 лютого 2019 р. у м. Бучі Київської області проведення міжрегіонального семінару-тренінгу з підвищення кваліфікації тренерів курсу «Культура добросусідства».

Захід відбувся в межах проекту ІДЦ «Інтеграція та розвиток», який фінансується Посольством Королівства Норвегії в Україні.

У семінарі-тренінгу взяли участь представники Закарпатської, Київської, Львівської, Одеської, Чернівецької та Луганської областей. Методист Луганського ОІППО Наталія Чумак, регіональний тренер, модератор творчої групи з розробки й адаптації програмно-методичного комплексу «Український віночок. Луганщина», представила досвід роботи Луганської області щодо впровадження курсу «Культура добросусідства» та методики «Лялька як персона».

Протягом двох днів з тренерами працювали: Маргарита Араджионі, викладач, к. і. н., керівник групи розробників спецкурсу «Культура добросусідства», та Валентина Потапова, провідний тренер курсу «Культура добросусідства», керівник освітнього напряму діяльності Української Гельсінської спілки з прав людини (м. Київ).

 

Тиждень активної та продуктивної роботи пройшов у дружній і позитивній атмосфері. Кожен день був насичений практичними вправами, активною роботою над собою, цінним досвідом.