02–03 квітня 2019 року в м. Києві відбулась заключна конференція щодо реалізації проекту «Створюємо освітнє середовище в громадах Донецької і Луганської областей». Мета заходу: обговорення результатів проекту і розробка плану поширення напрацьованих практик.

Делегацію Луганської області очолили методисти кафедри педагогіки та психології Луганского ОІППО Наталія Чумак та Любов Галенко. 30 педагогів закладів дошкільної та загальної середньої освіти представили досвід впровадження проекту в своїх регіонах.

Зі словами привітання до делегацій Луганської і Донецької області звернулись: Наталія Софійдиректор ВФ «Крок за кроком»Світлана Нерянованачальник відділу дошкільної освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки УкраїниЛора Біллзаступник голови представництва Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні.

Модератором конференції виступила Наталія Софій, яка на пленарному засіданні «Розвиток компетентностей педагогів закладів дошкільної освіти та загальної середньої освіти для забезпечення інклюзивної практики» висвітила тему «Роль освіти у покращенні психоадаптивних спроможностей дітей».

Про досягнення й виклики проекту «Створюємо інклюзивне освітнє середовище в громадах Донецької і Луганської областей» доповіла Юлія Найдакоординатор проекту Всеукраїнського фонду «Крок за кроком».

Дол неї приєднався керівник проекту Арто Ваахтокарі, який виствітлив тему «Освітні реформи в Україні: фінський проект».

Далі свій досвід упровадження проекту представили освітяни Луганської та Донецької областей. Педагоги Луганщини (Ірина Попова, завідувач комунального дошкільного навчального закладу (ясел-садку) комбінованого типу № 14 «Білочка» Сєвєродонецької міської ради Луганської областіІрина Загорулькоасистент вихователя комунального дошкільного навчального закладу (ясел-садку) комбінованого типу № 38 «Росиночка» Сєвєродонецької міської ради Луганської областіНаталія Наумовазавідувач комунального дошкільного навчального закладу (ясел-садку) комбінованого типу № 43 «Веселка» Сєвєродонецької міської ради Луганської області) репрезентували наступні теми:

• досвід впровадження проекту в роботу закладів освіти Луганщини;
  • розвиток компетентностей педагогів закладів дошкільної освіти Лисичанської міської ради (на чолі з Іриною Грушевськоюметодистом Лисичанського методичного кабінету Лисичанського відділу освіти);
  • робота проекту щодо створення комфортного середовища: емоційна та психологічна безпека, безпечне і сприятливе для розвитку середовище;
  • освітній простір як єдина педагогічна, соціально-організаційна та художня концепція.

Наступного дня педагоги опрацьовували напрям роботи з батьками «Позитивне батьківство: підтримка і розвиток потенціалу батьків.  Успішні історії, відкриття, досвід. Талановиті-креативні, сучасно-позитивні, дбайливі батьки».  Цей розділ роботи від Луганської області представили:

• Олександр Горбачовдиректор комунального закладу «Заклад дошкільної освіти» дитячий садок «Танюшка» Танюшівської сільскої ради» Луганської області;
  • Наталія Ніколайчукучитель-логопед комунального дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 9 «Дельфін» управління освіти Рубіжанської міської ради Луганської області;
  • Олена Литвинецьпрактичний психолог, та Олена Краснопьоручитель початкових класів комунального закладу «Лисичанська спеціалізована школа І–ІІІ ступенів № 8 Лисичанської міської ради Луганської області».

Тему «Серцем до серця – єдина родина» репрезентувала Наталія Івановаучитель Сватівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 8 Сватівської районної ради Луганської області.

З темою «Позитивне батьківство: підтримка і розвиток потенціалу батьків. Проект як поштовх до змін у роботі педагогів з батьками. Історії, які змінюють час» ознайомили

• Євгенія Чередніченкоучитель Сєвєродонецької загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 14 Сєвєродонецької міської ради Луганської області;
  • Ольга Баталова, вихователь комунального дошкільного навчального закладу (ясел-садка) комбінованого типу № 41 «Червоні вітрила» Сєвєродонецької міської ради Луганської області;
  • Марина Нефедя, асистент комунального дошкільного навчального закладу (ясел-садку) комбінованого типу № 5 «Любисток» управління освіти Рубіжанської міської ради.

Про впровадження проектів на прикладі Білокуракинської ОТГ Луганської області звітувала Маргарита Дгадайлометодист відділу освіти Білокуракинської селищної ради Луганської області.

Наталія Чумакметодист Луганського ОІППО, у своєму виступі зробила акцент на активній позиції педагогів ЗДО та ЗОШ у напряму роботи з інклюзивної освіти, на позитивних результатах тренінгів, проведених для колективів закладів і батьків, партнерській взаємодії з представництвом Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні та ВФ «Крок за кроком».

Наприкінці заходу педагогічні працівники розробили план дій щодо поширення та інституалізації результатів проекту й підбили підсумки конференції.