20 травня 2019 року в межах швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» був проведений семінар-тренінг «Формування громадянської свідомості як головного складника національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку» для педагогів закладів дошкільної освіти.

 

З учасниками семінару-тренінгу працювали тренери проекту Ольга Кечик, старший викладач кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання,  кандидат педагогічних наук Луганського ОІППО, та Наталія Чумак, методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО.

Захід проходив у Комунальному дошкільному навчальному закладі комбінованого типу (ясел-садку) № 26 «Світанок» відділу освіти Сєвєродонецької міської ради.

Під час роботи були висвітлені особливості інтеграції освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) в освітній процес закладів дошкільної освіти, механізми реалізації змістової лінії «Громадянська відповідальність».

Практична частина тренінгу містила низку вправ, інноваційних форм і методів роботи для формування громадянських компетентностей учасників освітнього процесу. Вправи для заходу були розроблені як приклад інтерактивної діяльності, яка допомагає набути громадянської та соціальної компетентностей. Їх можна використовувати як у роботі з колективом педагогів, так і у взаємодії з батьками вихованців. Для набуття дітьми громадянських компетентностей були наведені приклади проектів, які опрацьовують напрями роботи щодо громадянського, національно-патріотичного, толерантного виховання та формування в дітей правових знань та усвідомлення сталого розвитку.

Учасникам заходу був репрезентований ресурсний потенціал швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU», а саме: посібники Ради Європи із серії публікацій ОДГ/ОПЛ та web-платформу.

Тренерський склад висловлює щиру вдячність учасникам заходу за атмосферу творчої співпраці, активну громадянську позицію, готовність до змін та позитивні емоції.