11–12 квітня 2019 року на базі ОЗО «Троїцький ліцей» відбувся тренінг «Життєві навички для активного громадянства» для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, учителів предмета «Основи здоров’я», практичних психологів, соціальних педагогів та учителів трудового навчання. До опанування тренінгових методик були залучені 25 педагогів.

Тренерами виступили співробітники Луганського ОІППО: Світлана Галушкометодист кафедри управління освітою, та Оксана Рачокметодист кафедри педагогіки та психології.

Тренінг є складовою частиною проекту «Посилення участі підлітків у житті школи і громади», який реалізується в Луганській області за сприяння Міністерства освіти і науки України, представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та громадської організації «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» в межах моделювання концепції «Безпечна і дружня до дитини школа».

Протягом двох днів тренінгу педагоги мали можливість ознайомитися з основними завданнями проекту «Посилення участі підлітків у житті школи і громади», обговорити потреби та визначити особливості розвитку підлітків, запропонувати свої пропозиції щодо вдосконалення змісту тренінгового курсу «Життєві навички для активного громадянства».

У процесі відпрацювання навичок проведення тренінгів учасники заходу зазначили, що саме тренінг як форма організації освітнього процесу безпосередньо відповідає потребам сучасних дітей, що може позитивно вплинути на формування й становлення їх життєво важливих компетентностей.

Усі учасники наприкінці заходу отримали сертифікати фахівця з методики викладання тренінгового курсу для учнівської молоді.

Тренінг відкрив нові перспективи для посилення участі підлітків у житті громади та згуртування педагогічної спільноти.