«ГАРАЖ ХАБ» – це унікальна науково-творча платформа, яка допомагає задовольнити потребу молоді в альтернативній освіті, дозволяє отримати навички роботи з обладнанням та реалізувати власні проекти. За роки свого існування «ГАРАЖ ХАБ» виріс до рівня професійної майстерні зі спеціально спроектованим приміщенням і ретельно підібраним обладнанням, став справжньою мрією для тих, хто прагне творити й створювати власними руками.

Соціальний мейкатон організований як інструмент вирішення актуальних проблем суспільства. Для цього були зібрані кілька команд й окремих спеціалістів з усієї України, які за 48 годин повинні були створити інженерний проект, здатний допомогти у вирішенні цієї проблеми.

Всього в заході взяли участь 11 команд з Харкова, Києва, Одеси та інших міст України. Вони працювали на платформі Гараж Хаба - майстерні з великою кількістю ручного інструменту та ЧПУ-обладнання.

Лисичанський центр науково-технічної творчості учнівської молоді направив у Харків свою команду учасників у складі А. Малого, Данила Молотова, А. Насникової. Очолив команду керівник гуртка «Початкове спортивно-технічне моделювання» Р. Насников.

Беззаперечну перемогу здобула команда «Харків-1».

2-е місце – команди «Лисичанськ» і «Одеса-2».

3-е місце - команди «Черкаси» та «Одеса-1».

Лисичанська команда створила проект із реальним запитом цільової аудиторії виходячи з потреб молодших вихованців позашкільного навчального закладу. Це електричний писачок для розпису писанок. У перший же день команда звʼязалась зі станцією юних техніків Лисичанська й запитали, з чим реально є проблеми. Виявилось, вкрай складно робити майстер-класи з розпису яєць (у звʼязку з вищепереліченим).

Один з членів команди Лисичанська, Данило Молотов, пояснив, чому традиційний писачок незручний: «Віск починає тверднути й ним стає неможливо управляти, а при перегріві палиця може спалахнути». У звʼязку з цим для дітей до 12 років процес фарбування яєчної шкаралупи стає не тільки неймовірно довгим і трудомістким, але ще й небезпечним. І в цьому випадку автоматична ручка - рішення всіх проблем. Незважаючи на молодий вік учасників лисичанської команди, вона завоювала друге місце.

Хлопці зробили прекрасний робочий прототип. Він складається з пластин і шестерень, роздрукованих на 3D принтері, трубки й нагрівального елемента. У якості «чорнила» використовуються воскові стержні. Бюджет такого винаходу - до 200 грн. Можна зробити такий пристрій для будь-якої дитячо-юнацької студії творчості задляи відродження традиції за допомогою технологій.

Фото й докладний репортаж про захист проектів за посиланням...