17 травня 2017 року в приміщенні Луганської обласної державної адміністрації відбулось урочисте нагородження учнів - переможців інтелектуальних змагань.

У 2017 році в шкільних олімпіадах узяли участь більше 56 тисяч учнів 6-11 класів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів регіону. Учасниками обласного етапу стали 797 учнів 8-11 класів, з яких першими визнані 54. Найбільша кількість учасників й відповідно переможців зафіксована в олімпіадах з предметів природничо-математичного циклу.

З 20 березня по 08 квітня 52 учні Луганської області брали участь у заключному етапі Всеукраїнських олімпіад, які відбулися в 17 містах –обласних центрах України. Дев’ять учнів Луганщини підкорили всеукраїнський інтелектуальних олімп!

Перемога учня в олімпіадах – це результат наполегливої багаторічної діяльності всього педагогічного колективу й, у першу чергу, роботи вчителів-предметників. Учити літати (високо, далеко, красиво), учити мріяти, учити творити, оберігати дітей від падіння – це покликання справжнього наставника. 

Тому привітання, нагороди та цінні призи від керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза та директора Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації Юрія Стецюка отримали не тільки учні, а й їхні вчителі.

Церемонію нагородження продовжили переможці обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук.

Цього року на обласному етапі конкурсу змагались 85 учнів, 31 з яких став переможцем.

Учасниками Всеукраїнського етапу стали 20 слухачів - членів МАН, із них – 6 вихованців стали призерами. Вони представили цікаві й актуальні наукові досягнення, показали високий рівень теоретичних знань, успішно виступили під час захисту та здобули перемогу в найбільшому інтелектуальному змаганні країни.

Турнірний рух на Луганщині має більше ніж 30-річну історію. Турніри – це унікальне явище, під час яких учасникам необхідно продемонструвати не тільки рівень володіння базовим програмовим матеріалом, а й уміння пов’язувати набуті теоретичні знання з практикою, досконало володіти ораторською майстерністю. З перервою у два роки цей рух знову відродився на території нашої області.

Восени команда «Незламні» середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 м. Сєвєродонецьк виборола на Всеукраїнському турнірі юних правознавців ІІ місце.

А нещодавно команда «Медіа Старт» комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді» повернулась з почесним ІІІ місцем у Всеукраїнському турнірі юних журналістів. 

Присутні в залі засідань облдержадміністрації не тільки отримали заслужені нагороди й подарунки, але й скористались можливістю поспілкуватись з очільником Луганщини Юрієм Гарбузом, поставити за допомогою відкритого мікрофону будь-яке питання.

Діалог зі школярами відбувся в дружній атмосфері. Проте вистачало в ньому серйозних, як для молодого покоління, тем. Це визнав і сам Юрій Гарбуз, як тільки почув перше запитання учнів.

Молоді люди запитували про діяльності очільника області, безвізовий режим у країні, упевненість юнаків бути необхідними в обраній професії та важливість ролі вчителя в подальшому житті.

«Вважаю, що подібні зустрічі з молоддю відтепер стануть регулярними, – наголосив очільник області. – Усвідомлюючи, що насамперед треба втілювати на Луганщині, впевнений, що саме з такою молоддю, яка вже в найближчому майбутньому прийме естафету подальшого розвитку області в батьків, усе в нас буде добре!»

У свою чергу, учні висловили подяку Юрію Гарбузу за його активну підтримку освіти Луганщини та роботи обласної Малої академії наук учнівської молоді.