Освітяни взяли участь у майстер-класі «Превенція суїциду. Навчання гейткіпінгу хелперів»

24 листопада 2023 року відповідно до плану роботи Луганського ОІППО відбувся майстер-клас «Превенція суїциду. Навчання гейткіпінгу хелперів».

Захід для працівників психологічної служби системи освіти провела завідувач кафедри управління освітою Віта Байдик, кандидат психологічних наук, доцент.

Під час зустрічі обговорювались питання проблематики суїцидів в Україні та актуальність їх своєчасного попередження. Розглянули фактори ризику й насторожувальні ознаки, звернули увагу на випадки суїциду як поєднання багатьох факторів. Під час інтерактивних практичних вправ учасники мали можливість обговорити комунікативні та поведінкові індикатори суїцидальної поведінки в дітей та дорослих. Окрему увагу було приділено такому явищу, як-от самоушкодження, його причинам та проявам. Освітяни обговорили, які питання потрібно ставити людині, яка виявляє ознаки суїцидальної поведінки, як варто поводитися з нею та які є механізми перенаправлення.

Важливо пам’ятати, що багатьом самогубствам можна запобігти, якщо вчасно розпізнати загрозливі думки в людини та надати їй допомогу, про що свідчить система підтримки гейткіпінгу.

До заходу долучились 42 учасники. Майстер-клас викликав жвавий інтерес, учасники зазначили актуальність тематики й подякували за можливість навчатися та вдосконалюватися.