Відбулась онлайн-нарада представників обласних психологічних служб системи освіти та ДСНС

З метою планування взаємодії та координації діяльності психологів системи освіти та працівників ДСНС, підвищення ефективності надання соціально-психологічної допомоги постраждалому населенню, зокрема учасникам освітнього процесу, 29 квітня 2022 року відбулась онлайн-нарада представників обласних психологічних служб системи освіти та ДСНС.

У нараді взяли участь понад 50 фахівців. Луганську  область представляли Віта Байдик, завідувач кафедри управління освітою Луганського ОІППО, кандидат психологічних наук, та Наталія Столбун, методист зазначеної кафедри.

Про стан виконання Плану дій з координації діяльності психологічних служб системи освіти та ДСНС України розповіла наукова співробітниця УНМЦ практичної психології і соціальної роботи НАПН України Надія Лунченко.

Питання розробки шляхів підвищення ефективності взаємодії працівників психологічної служби системи освіти та підрозділів ДСНС у наданні психосоціальної допомоги населенню висвітлив у своїй доповіді Анатолій Сичевський, начальник психологічної служби ДСНС України, кандидат психологічних наук.

Також розглядалися питання вивчення та узагальнення кращих практик / досвіду діяльності працівників психологічної служби з надання соціально-психологічної допомоги учасникам освітнього процесу в період воєнних дій. Були обговорені особливості співпраці психологічних служб ДСНС та системи освіти в різних областях, зокрема щодо роботи психологів системи освіти в гуманітарних штабах тощо.

Конструктивна співпраця різних організацій щодо надання психосоціальної підтримки населенню дає синергетичний ефект та стимулює до результативних дій.