ХVІІ Міжнародний конкурс з українознавства

Науково-дослідний інститут українознавства МОН України у 2023/2024 навчальному році з 27 до 29 березня 2024 року проводить ХVІІ Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8–11 класів закладів загальної середньої освіти.

Конкурс проводиться відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 23.10.2023 № 1/16443-23 «Про організацію ХVІІ Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів закладів загальної середньої освіти» та Правил проведення Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 22.08.2013 № 1228, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 11.09.2013 за № 1567/24099, з метою залучення учнівської молоді до пізнання України й українського світу через індивідуально-пошукові форми, розвиток інтелектуального потенціалу школярів на засадах українознавства.

Правила проведення конкурсу, методичні рекомендації щодо виконання та захисту науково-дослідної учнівської роботи на Міжнародному конкурсі з українознавства висвітлені на сайті Науково-дослідного інституту українознавства за посиланням: https://ndiu.org.ua/konkursy/mizhnarodni-konkursy/2023

Конкурс проводиться у два етапи:

• I етап (заочний) – до 20 лютого 2024 року;
  • II етап (очний, м. Київ) – з 27 по 29 березня 2024 року.

I етап (заочний) конкурсу передбачає написання учнями 8–11 класів закладів освіти в Україні та за кордоном науково-дослідних робіт. Завершені напрацювання учнів мають відображати самостійний творчо-пошуковий доробок, заснований на оригінальних джерелах. Учасники конкурсу можуть представляти карти, технологічні програми та схеми, розроблені статистичні таблиці.

ІІ етап (очний) конкурсу передбачає виконання письмових конкурсних завдань, публічний захист науково-дослідних робіт (до 8 хвилин) та виконання тестів з українознавства.

Докладніше...