Кафедра здійснює фахове вдосконалення педагогічних працівників за освітніми галузями:
- мовно-літературною;
- мовно-літературною (іноземні мови);
- громадянською та історичною;
- соціальною і здоров’язбережувальною.
- підвищення кваліфікації педагогічних працівників Луганщини за актуальною проблематикою, спрямованою на розвиток професійних компетентностей відповідно до державних стандартів;
- підготовка вчителів до впровадження Державного стандарту базової середньої освіти відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»;
- науково-методичний супровід учасників освітнього процесу з питань гуманітарної освіти, розроблення відповідних науково-методичних матеріалів;
- організація, методичний супровід та проведення міжнародних і всеукраїнських конкурсів відповідно до профілю кафедри;
- організація досліджень та участь у проведенні педагогічних експериментів, упровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освітню діяльність закладів освіти;
- координація освітніх проєктів у галузі гуманітарної освіти та забезпечення взаємозв’язку всіх ланок освіти Луганської області;
- залучення до співпраці провідних вітчизняних і міжнародних організацій для узагальнення та поширення найкращого педагогічного досвіду
Склад кафедри

Короткова Олена Олександрівна – завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання, кандидат історичних наук, доцент. Автор понад 45 наукових та науково-методичних публікацій і наукових тез у вітчизняних та закордонних виданнях; автор 3 науково-практичних посібників.
Коло наукових інтересів: новітня історія України, повсякденне життя українського народу, вплив релігії та церкви на соціальне життя населення, національно-патріотичне виховання молоді в контексті безпечного освітнього медіапростору закладів ЗСО, новітня методологія викладання історії в закладах загальної середньої освіти України.

Данильєв Анатолій Олексійович – доцент, кандидат історичних наук.
Автор понад 150 наукових і науково-методичних публікацій, серед яких 1 колективна монографія; співавтор 30 програм навчання та професійного розвитку вчителів з грифом МОН України, 21 навчально-методичного посібника для студентів, учителів і педпрацівників, у тому числі з грифом МОН України.
Коло наукових інтересів: всесвітня історія країн Європи і Америки; євроатлантична цивілізація: економічна і політична історія; історія міжнародних відносин; глобалізація сучасного світу; глобальні проблеми сучасності; європейська й євроатлантична інтеграція; Україна на шляху до загальноєвропейської інтеграції.

Журба Микола Анатолійович – професор кафедри, доктор філософських наук. Головний редактор наукового журналу «Virtus». Автор понад 100 публікацій навчально-методичного та наукового характеру, серед яких: 3 монографії, 2 навчальні посібники з грифом МОН України, 28 збірників наукових праць за загальною редакцією автора, 43 фахові статті, 40 тез доповідей на науково-практичних конференціях різного рівня.
Коло наукових інтересів: загальні проблеми сучасної філософії культури, філософської антропології та філософії освіти; онтологічні, метафізичні, аксіологічні аспекти віртуалістики та проблеми буття людини в інформаційному суспільстві.

Савонова Ганна Іванівна – доцент кафедри, доктор філософських наук. Авторка монографії, науково-методичних посібників, понад 30 публікацій наукового та методичного характеру у вітчизняних і міжнародних фахових виданнях.
Коло наукових інтересів: онтологія добра і зла та етичні кореляти сучасної західноєвропейської філософії; процес конфронтації індивідуалізму та колективізму у філософії освіти, аксіологічні домінанти суспільства постмодернізму.

Олексієнко Оксана Григорівна – доцент, кандидат педагогічних наук. Автор 34 публікацій наукового та методичного характеру у вітчизняних і міжнародних фахових виданнях.
Коло наукових інтересів: особливості формування життєстійкості підлітків в умовах сьогодення; динаміка ціннісних орієнтацій сучасної молоді; креативна діяльність в умовах традиційного навчання; Smart-освіта, її роль у формуванні духовної культури студентської молоді.

Руда Вікторія Вікторівна – кандидат історичних наук, доцент. Автор 36 публікацій наукового та методичного характеру у вітчизняних і міжнародних фахових виданнях.
Коло наукових інтересів: європейські інтеграційні процеси, спільна зовнішня політика європейських країн, міжнародні відносини ХХ – початку ХХІ ст., сучасні освітні тренди.

Хайло Ірина Володимирівна – методист (історія та правознавство), старший викладач кафедри, учитель вищої категорії.
Коло професійних інтересів: підвищення правових та історичних знань учителів.

Нікітченко Олена Станіславівна – методист (іноземні мови), учитель вищої категорії, учитель-методист. Відповідальна за організацію освітнього процесу на курсах підвищення кваліфікації.
Коло професійних інтересів: сучасні технології в навчанні іноземної мови.

Савенкова Ольга Валеріївна – методист, учитель вищої кваліфікаційної категорії, відповідальна за редакційно-видавничу діяльність. Абсолютний переможець Луганської області в конкурсі фахової майстерності «Учитель року – 2009» у номінації «Українська мова та література».
Коло професійних інтересів: формування культурологічної компетентності учнів на основі інтегрованого підходу до викладання української мови.

Галушко Світлана Василівна – методист.
