Міністерство освіти і науки України пропонує добірку найважливіших новин, які стосуються дошкілля.
Знаємо, що кожен вихователь щодня стикається зі стресом, тому зібрали для вас поради й корисні ресурси, які допоможуть відновитися та організувати час із малюками корисно й цікаво.
У ДИТЯЧИХ САДОЧКАХ ВИХОВУЮТЬ ПОНАД 655 ТИСЯЧ ДОШКІЛЬНЯТ
Станом на 04 жовтня 2022 року освітній процес відбувається в 9 343 закладах дошкільної освіти. З них у традиційному або змішаному форматі надають освітні послуги 5 663 дитячі садочки, онлайн – 3 644. Про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
АЛГОРИТМ ДІЇ ДИТИНИ ПІД ЧАС ЯДЕРНОГО ВИБУХУ
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Державним науково-технічним центром з ядерної та радіаційної безпеки підготував актуалізовані рекомендації, виходячи з досвіду дій після аварії на ЧАЕС. Хоча ймовірність ядерного вибуху вкрай мала, дорослим потрібно мати план дій, якщо на момент ядерного вибуху дитина перебуває в закладі освіти.
ДОБІРКА ІГОР У ТЕМРЯВІ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ВІДЧУТТЯ БЕЗПЕКИ Й БЛИЗЬКОСТІ В ДІТЕЙ
Психологиня Світлана Ройз упорядкувала підбірку із 40 ігор, завдяки яким дорослі можуть допомогти дитині відновити відчуття безпеки та близькості, а також запобігти її травматизації. Активності спрямовані на подолання страху темряви та містять аудіальні та тілесні завдання.
ІДЕЇ ІГРОВИХ ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧЕЙ ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ ВІД The LEGO Foundation
Експерти The LEGO Foundation підготували цікаві ідеї для проведення ігрової взаємодії для дошкільнят. Педагоги можуть скористатися матеріалами під час онлайн-комунікації з дітьми й батьками:
- «Бандеролька радості»;
- «Яблучно-грайливий мікс»;
- «Хто під парасолькою?»;
- «Робот Спортик шукає друзів».
ДОСТУПНІ ЗАПИСИ ВЕБІНАРІВ ЗІ СТВОРЕННЯ ПАРЦІАЛЬНИХ ПРОГРАМ ТА НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
За ініціативи Українського інституту розвитку освіти проходять вебінари в межах онлайн-марафону «Реалізація змісту державного стандарту дошкільної освіти в парціальних програмах». Провідні експерти країни поділилися інформацією з таких тем:
- формування основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку «Про себе треба знати, про себе треба дбати» (відеозапис);
- театралізована діяльність як один із способів навчання дітей дошкільного віку (відеозапис).
ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ: ЯК ПРОЙТИ ПОВТОРНЕ КОМПЛЕКСНЕ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ РОЗВИТКУ ДИТИНИ
Інструкція для батьків (інших законних представників) дітей, що мають особливі освітні потреби та перебувають за кордоном, доступна за посиланням. Також Міністерство освіти і науки підготувало покрокову інструкцію для батьків (інших законних представників) дітей, які не мають висновку ІРЦ і перебувають на тимчасово окупованій території (посилання).
БАЗА ЗНАНЬ «СПІЛЬНОТЕКА» МІСТИТЬ КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ ТА БАТЬКІВ
«Спільнотека» – новий помічник для вчителів і вихователів. Це база знань з навчальними та розвивальними матеріалами, яка допоможе організувати та урізноманітнити освітній процес. На сайті педагоги знайдуть освітні мультфільми, комікси, розмальовки, брошури та інші електронні та друковані матеріали з тем безпеки, харчування, здоров’я та гігієни для дітей віком 3–6 років. Їх можна використовувати в електронному форматі або роздрукувати.
ЯК СКЛАСТИ РОЗКЛАД ЦІКАВИНОК ІЗ ДОШКІЛЬНИКОМ НА ТИЖДЕНЬ
В умовах війни діти потребують уваги та підтримки з боку дорослих, які є опорою та прикладом емоційного наслідування. Батьки стають для дитини не тільки джерелом безпеки, а й ліпшими друзями. Щоденні спільні цікавинки та забавки з дитиною сприяють відновленню її нормальної життєдіяльності, подоланню наслідків психологічної травми, отриманої в екстремальних ситуаціях. Батьки можуть самостійно або разом із дитиною скласти розклад цікавинок на тиждень відповідно до її віку та інтересів за зразком.
«ПІДТРИМАЙ ДИТИНУ»: ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ, СТВОРЕНИЙ З ТУРБОТОЮ ПРО БАТЬКІВ І ДІТЕЙ
Як психологічно допомогти дитині під час війни? Як упоратися з тривогою в укритті? Педагоги та дитячі психологи за підтримки МОН публікують актуальну інформацію в телеграм-каналі «Підтримай дитину». У спільноті наявні прості рекомендації, ігри та вправи для розвитку, які можна виконувати в сховищі, удома чи під час евакуації.
Джерело інформації: МОН України