У грудні 2022 року на виконання Указу Президента України від 09 листопада 2007 року № 1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика», згідно з Положенням про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 13.03.2008 року № 168 «Про затвердження Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2008 року за № 643/15334, відповідно до листа Міністерства освіти і науки від 03.11.2022 року № 1/13108-22 «Про проведення ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика» в Луганській області відбувся ІІІ (обласний) етап ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика cеред учнів / учениць закладів загальної середньої освіти, студентів та курсантів закладів фахової передвищої та вищої освіти.
Цього року участь у конкурсі була не просто мотивованою, а насправді бажаною, бо всі учасники висловили думку, що такі випробування є частиною справжнього мирного життя, коли всі вдома, усі єдині, усі потрібні…
Координатором заходу став заступник директора з науково-педагогічної роботи Луганського ОІППО Сергій Жерліцин. Репрезентувала авторські завдання та провела конкурсні випробування методист кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО Ольга Савенкова.
Знавці української мови розв’язували не тільки лінгвістичні завдання «із зірочкою», але й ділились власними думками на життєві теми, що відбивають загальнолюдські моральні цінності та психологічне сприйняття дійсності.
Надзвичайно зворушливо, що учасники / учасниці різних вікових категорій насправді мали непереборне бажання взяти участь у конкурсі. Роботи надійшли не тільки з України, а й Німеччини, Молдови, Польщі, Америки, Нідерландів, Угорщини, Литви, Данії, Америки, Словаччини, Швеції.
А ще… діти писали роботи в пунктах незламності…
Чи думав Петро Яцик, що колись його справа зможе настільки об’єднати?..
З-поміж 240 учасників ІІ етапу конкурсу (за завданнями ЛОІППО) в обласному етапі взяли участь 40 здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти та 20 студентів і курсантів закладів передвищої фахової та вищої освіти.
Висловлюємо щиру подяку освітянам, здобувачам освіти Нижньодуванської селищної ради, Сватівської, Кремінської, Лисичанської, Рубіжанської, Сєвєродонецької міських рад; викладачам, студентам та курсантам ЛНУ імені Тараса Шевченка, СНУ імені В. Даля, ЛДУВС імені Е. О. Дідоренка, Старобільського фахового коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка, Брянківського фахового коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка, Кадіївського педагогічного фахового коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка, Фахового коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка, Лисичанського гірничо-індустріального фахового коледжу, Фахового коледжу Луганської державної академії культури і мистецтв, Сєвєродонецького політехнічного фахового коледжу СНУ імені В. Даля, Лисичанського педагогічного фахового коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка.
Результати конкурсу будуть оприлюднені на сайті інституту після перевірки всіх конкурсних робіт.