Обласний науково-методичний семінар «Проєктне навчання в умовах НУШ»

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 03 квітня 2025 року відбувся обласний науково-методичний семінар «Проєктне навчання в умовах НУШ» для вчителів-філологів закладів загальної середньої освіти. Захід організували та провели методисти кафедри соціально-гуманітарних дисциплін  та методики їх викладання Ольга Савенкова та Тамара Уманська.

70 філологів і філологинь, присутні на заході, який пройшов у форматі воркшопу, не лише заглибились у технологію проєктного навчання, але й узяли участь в активностях «Знов за рибу гроші та Шажок міхоноші», щоб апробувати теорію на практиці.

Опрацьовуючи інтеграційну технологію, яку пропагують Василь Терещенко та Ірина Старагіна (експерти Команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України), педагоги, що працюють у НУШ, поглибили знання про етапи та різновиди навчальних проєктів, дослідницькі завдання, рефлексію та формувальне оцінювання філологічних продуктів, які формують усі види компетентностей. Особливу увагу було приділено прищепленню навичок медіаграмотності та використанню штучного інтелекту.

Тамара Уманська репрезентувала авторський інтеграційний проєкт з української мови, української літератури, зарубіжної літератури  «Знов за рибу гроші та Шажок міхоноші», що має на меті дослідити мовні одиниці, пов'язані з грошима (грішми), зокрема шаг, копійку, гривню-гривну, донат, кошти, фінанси, монету, капітал, та їхнє використання в українській і зарубіжній літературі.

Учасники та учасниці із захопленням узяли участь в інтерактивних обговореннях і на власному досвіді відчули переваги проєктного навчання в мовно-літературній галузі. Найбільший резонанс викликало завдання продовжити фразеологізм «Не в грошах щастя, а…».

Після закінчення семінару вчителі залишили щирі відгуки, слова подяки та сподівання на наступну зустріч.