Обласний науково-практичний семінар «Національно-патріотичне виховання засобами декоративно-вжиткового мистецтва»

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 26 травня 2023 року відбувся обласний науково-практичний семінар «Національно-патріотичне виховання засобами декоративно-вжиткового мистецтва» за участю представників ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» для вчителів, які викладають предмет «Технології».

Модераторами заходу виступили Оксана Рачок, методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО, та Віктор Бурдун, завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», канд. пед. наук, доцент. 

Оксана Рачок виступила з доповіддю про актуальність національно-патріотичного виховання засобами декоративно-вжиткового мистецтва на уроках технологій. Доповідачка підкреслила, що використання декоративно-вжиткового мистецтва  може стати потужним інструментом для формування національно-патріотичних цінностей та громадянського світогляду учнів. Вона наголосила на тому, що шляхом виготовлення символів народної культури та елементів національного мистецтва учні можуть зануритись в історію та традиції своєї країни, розвивати творчість та почуття патріотизму.

Ніна Нікітіна, заступник директора з НВР Попаснянського ліцею № 25 Попаснянської міської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області, учитель технологій,  виступила з доповіддю «Національно-патріотичне виховання на уроках технологій засобами проєктної діяльності». Освітянка представила приклади конкретних проєктів, які сприяють формуванню патріотичних цінностей та вихованню громадянської свідомості учнів.

Дмитро Луп’як, учитель технологій комунального закладу «Вінницький ліцей № 23», учитель-методист, заслужений учитель України, переможець конкурсу «Учитель року – 2021» у номінації «Трудове навчання», виступив з доповіддю «Інноваційні освітні технології в професійній діяльності сучасного вчителя технологій». Педагог розглянув різні аспекти використання інноваційних освітніх технологій у професійній діяльності вчителів технологій, навів приклади застосування проєктної та STEAM-технології, технології критичного мислення; він наголосив, що ці підходи дають змогу створити стимулювальне та цікаве навчальне середовище, сприяють розвитку в учнів творчості, самостійності та комунікативних навичок. Дмитро Луп’як поділився досвідом щодо створення проєктів, які спонукають учнів до дослідження традиційної культури, історії та народних ремесел. Він акцентував увагу на тому, як використання технологічних ресурсів та інноваційних методів допомагає формувати гордість за націю, розвивати громадянську свідомість та виховувати почуття відповідальності перед рідною країною.

Анна Кутова, асистент кафедри технологій виробництва і професійної освіти ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка», розповіла історію створення власного бренду жіночого вбрання  Boho MOON  у техніці макраме. Кожен виріб, створений вручну авторкою, вражає текстурою та деталізацією.

До семінару долучилась рівнянка Ганна Гордієнко, підприємиця, майстриня української вишивки, яка представила техніки вишивки борщівських сорочок. Ця техніка втілює багатовікову історію та символіку українського народу.

Освітяни подякували за цінні знання та практичний досвід. Учасники наголосили, що національно-патріотичне виховання є невіддільною частиною сучасної освіти й має велике значення для розвитку молодого покоління.