06 вересня 2023 року, у День читання книжок, за ініціативи Луганського ОІППО та Ліцею «КОЛЕГІУМ» міста Сєвєродонецька Луганської області відбувся незвичайний урок для учнів пілотного 7-го класу НУШ – зустріч із авторами модельної навчальної програми «Інтегрований курс літератур (української та зарубіжної). 7–9 класи» та підручника «Література (українська та зарубіжна. 7 клас)» Тамілою Яценко та Іриною Тригуб.
Перший урок літератури в цьому навчальному році для семикласників розпочався з привітання Таміли Яценко, української науковиці, доктора педагогічних наук, головного наукового співробітника відділу навчання української мови та літератури Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України. Таміла Олексіївна розказала дітям про об’єднання споріднених предметів шкільного літературного курсу, який є логічним продовженням вивченого в 5–6-х класах.
Далі про підручник інтегрованого курсу оповідала Ірина Тригуб, кандидат педагогічних наук, учитель-методист, директорка Пристоличного центру професійного розвитку педагогічних працівників. Під час невимушеного та дуже теплого спілкування нушенята дізнались про структуру підручника, але не в «сухий» академічний спосіб, а через цікаве анонсування творів, із якими будуть знайомитись протягом навчального року. Таке представлення інтригує та підсилює бажання читати. Діти поставили запитання щодо власних літературних уподобань наших гостей та отримали відповіді, що всі ці твори якраз і вміщено до шкільної програми.
Закінчився урок словами подяки вчителя-філолога Ліцею «КОЛЕГІУМ» Оксани Суворової, яка вже третій рік поспіль бере участь в інноваційному освітньому проєкті всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти». Оксана Павлівна висловила спільну думку про те, що такі зустрічі вкрай необхідні дітям, адже це мотивує до навчання, надихає. Своєю чергою школярі чітко усвідомлюють, з якою любов’ю та повагою до них працюють наші науковці та вчителі-практики, як сильно вони прагнуть до всебічного розвитку молодих особистостей та їхнього щасливого майбутнього.