23 серпня на освітній платформі «Серпневі настанови – 2023» управління Державної служби якості освіти у Луганській області організувало майстер-клас «Сертифікація вчителя – шлях до сучасного закладу освіти».
До онлайн-заходу долучились 75 учасників, зокрема керівники закладів освіти, сертифіковані вчителі та вчителі, які планують сертифікуватися.
Насамперед головний спеціаліст сектору роботи з експертами управління Державної служби якості освіти у Луганській області Василь М’ягкоход розповів про стан сертифікації вчителів в області. Далі своїм досвідом ділились безпосередньо вчителі, які пройшли сертифікацію.
Ганна Бондар, учителька початкових класів Лисичанського ліцею № 28 «Гарант», експертка з оцінювання професійних компетентностей учителів початкових класів, зазначила, що сертифікований учитель – це прогресивний освітянин, який постійно навчається, не зупиняється у своєму розвитку, шукає нове та передає дітям. Пані Ганна акцентувала увагу на тому, як учителям залишатись у ресурсному стані під час війни; вона показала декілька вправ для дітей щодо зняття напруги.
Досвідом використання цифрових технологій поділилась Катерина Ярова, учителька початкових класів Лисичанського ліцею № 13. Пані Катерина репрезентувала свої цифрові уроки з використанням базових ресурсів.
Оксана Кирпа, учителька початкових класів Кремінського ліцею № 2, експертка з оцінювання професійних компетентностей учителів початкових класів, репрезентувала доробок з розвитку гнучких навичок в учнів.
Наталія Хаблак, учителька початкових класів Біловодського ліцею № 1, експертка з оцінювання професійних компетентностей учителів початкових класів, зазначила, що під час дистанційного освітнього процесу пришвидшилось формування цифрової компетентності здобувачів освіти. Також пані Наталія закликала освітян не вагатися й проходити сертифікацію.
Учителька початкових класів Кремінського ліцею № 5 Світлана Корсунь представила доробок з використання нейробіки в навчальному процесі. Нейробіка – це розумова гімнастика, аеробіка для мозку, спрямована на покращення розумової діяльності. З учасниками було проведено декілька простих вправ, які сприяють поліпшенню пам’яті, дають додаткову енергію і підвищують працездатність мозку.
Учасники заходу високо оцінили представлений досвід сертифікованих учителів. Підбиваючи підсумки майстер-класу, т. в. о. начальника управління Державної служби якості освіти у Луганській області Оксана Бублей висловила сподівання, що освітяни застосовуватимуть педагогічні інновації та сучасні педагогічні технології, що сприятиме підвищенню якості освіти Луганщини.