Обласний науково-практичний семінар «Формування естетичної культури в учнів на уроках технологій»

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 15 травня 2024 року відбувся обласний науково-практичний семінар «Формування естетичної культури в учнів на уроках технологій».

Модератором заходу виступила Оксана Рачок, методист кафедри педагогіки та психології.

У роботі семінару взяли участь 50 учителів предмета «Технології»  Луганської області.

Під час заходу найкращі вчителі технологій Луганщини поділилися досвідом роботи та представили свої доробки.

Інна Балим, учитель гімназії № 12 міста Сєвєродонецька, у доповіді «Естетичний складник у проєктній діяльності на уроках технологій» репрезентувала творчі роботи, виготовлені  учнями під час проєктної діяльності. Крім того, вона розглянула методи та прийоми, що сприяють включенню естетичного складника в процес навчання і забезпечуюють більш глибоке розуміння та сприйняття матеріалу учнями.

Віталій Губар, учитель Мирнодолинського ліцею Сєвєродонецького району, у доповіді «Естетичне виховання учнів на уроках технологій: презентація досвіду» представив власний підхід до формування естетичного смаку учнів. Він висвітлив різноманітні методи й техніки, що допомагають стимулювати творчість та розвивати естетичне сприйняття в контексті технологічної освіти.

Ірина Міньковська, учитель Гірського ліцею Гірської міської територіальної громади  Сєвєродонецького району, у доповіді «Сучасні тенденції художньо-естетичного виховання в контексті інтеграції мистецтва та технологій» детально розглянула такі аспекти:

– концептуальні засади художньо-естетичного виховання;

– використання цифрових технологій  з метою естетичного розвитку учнів;

– великі європейські стилі;

– практичне застосування штучного інтелекту на уроках технологій.

Вадим Боровський, учитель Лисичанського ліцею № 27 Сєвєродонецького району, під час цікавої дискусії акцентував увагу педагогів на проблемі освітніх утрат. Після обговорення учасники ухвалили спільне рішення про створення робочої групи з метою розробки методичних рекомендацій для поліпшення освітнього процесу в умовах війни на уроках технологій.

Освітяни  висловили вдячність за набуті знання та зазначили, що обмін ідеями  сприятиме  ефективному  впровадженню найкращих практик в освітній процес.

За результатами участі в заході доповідачі та учасники отримають сертифікати.