Навчання педагогів Луганщини в межах ППР «Онлайн-інструменти для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами»

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 27–28 квітня 2023 року  відбулось навчання педагогів Луганщини в межах проєкту професійного розвитку «Онлайн-інструменти для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами».

У заході взяли участь   33 педагоги.

Проєкт професійного розвитку підготували та провели завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Луганського ОІППО Ольга Коган та методист центру Олена Манукян.

Мета заходу – розвиток професійної компетентності педагогів та підвищення рівня обізнаності щодо особливостей супроводу освітнього процесу здобувачів освіти з особливими освітніми потребами в умовах дистанційного навчання та застосування онлайн-інструментів у роботі педагога.

Під час зустрічей учасники розбиралися в понятті дистанційного навчання, його формах та принципах. Говорили про обов’язки вчителя та асистента в контексті дистанційного навчання; розглянули алгоритм роботи з батьками та види їхньої участі під час відеоуроків; визначили характеристики відбору матеріалів візуальної підтримки; ознайомились із принципами мультимедійної теорії Р. Майера. Освітяни отримали дієві поради та онлайн-інструменти для підвищення ефективності роботи та налагодження комунікації з дітьми з особливими освітніми потребами; розглянули правила надання ефективного зворотного зв’язку, ознайомились із цифровими додатками (LearningApps, Digital Inclusion, Wordwall, Сhilddevelop, LogicLike), їхніми функціями та призначенням;  отримали практичні поради щодо застосування додатків у роботі з дітьми з ООП.

Захід пройшов у теплій, дружній атмосфері. Освітяни висловили подяку  за цікаву, корисну та актуальну інформацію.