Семінар «Теорія і практика використання альтернативної та додаткової комунікації для осіб з ООП»

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 24 березня 2023 року  відбувся обласний  навчально-методичний семінар «Теорія і практика використання альтернативної та додаткової комунікації для осіб з особливими освітніми потребами».

У семінарі взяли участь педагогічні працівники закладів дошкільної, загальної середньої, спеціальної освіти та фахівці (консультанти) інклюзивно-ресурсних центрів.

Мета семінару – розвиток професійної компетентності педагогів та підвищення рівня обізнаності щодо особливостей супроводу освітнього процесу здобувачів освіти, які мають труднощі в установленні комунікації.

Захід провели завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Луганського ОІППО Ольга Коган та методист центру Олена Манукян.

У семінарі взяли участь 136 педагогічних працівників закладів освіти Луганщини.

Під час онлайн-зустрічі учасники розбиралися в понятті альтернативної додаткової комунікації (АДК) та її видах. Говорили про групи, види та принципи АДК, системи піктограм, характеристики відбору матеріалів візуальної підтримки процесу комунікації. Освітяни отримали дієві поради та інструменти для ефективної роботи та успішної комунікації з дітьми з особливими освітніми потребами; розглянули правила надання ефективного зворотного зв’язку; ознайомилися із цифровим додатком Digital Inclusion, його функціями та призначенням, а також особливостями застосування в роботі з дітьми з ООП.

Захід пройшов у теплій, дружній атмосфері. Освітяни висловили подяку  за цікаву, корисну та актуальну інформацію.