Відбувся обласний семінар-тренінг щодо стресменеджменту в інклюзивному освітньому середовищі

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 20 січня 2023 року  відбувся обласний семінар-тренінг «Стресменеджмент в інклюзивному  освітньому середовищі: інструменти психологічного супроводу  учасників освітнього процесу» для педагогічних працівників закладів освіти, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами, та консультантів інклюзивно-ресурсних центрів.

Мета семінару – розвиток професійної компетентності педагогів та підвищення рівня обізнаності щодо особливостей супроводу освітнього процесу здобувачів освіти з освітніми труднощами в стресовій ситуації.

Захід провели методист обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Луганського ОІППО Олена Манукян та фахівець (консультант) КУ «Лисичанський інклюзивно-ресурсний центр Лисичанської міської територіальної громади Луганської області» Діана Владикіна.

У семінарі взяли участь 94 педагогічні працівники закладів освіти Луганщини.

Під час онлайн-зустрічі учасники досліджували особливості стресу, його прояви у воєнний час та  в період зміни місця проживання / закладу освіти, під час дистанційного навчання. Освітяни обговорили стратегії подолання стресових ситуацій, ризики перебування дитини в стресовому стані та способи зниження рівня стресу в учнів, їхніх батьків і педагогів. Учасники отримали дієві поради та інструменти для налагодження ефективної комунікації в стресових ситуаціях з дітьми з особливими освітніми потребами та їхніми батьками, а також усіма членами команди психолого-педагогічного супроводу; розглянули правила надання ефективного зворотного зв’язку.

У групах учасники практикувалися у визначенні фізичних, емоційних, поведінкових, когнітивних реакцій осіб різних вікових категорій на стресові ситуації; розробили правила стресостійкості та протидії  емоційному вигоранню вчителів;   отримали практичні поради щодо допомоги дітям та підліткам у стресі під час війни; виконали серію дихальних вправ; пропрацювали прийоми саморегуляції та заземлення; ознайомилися з техніками «Кнопки мозку», «Ледача вісімка» тощо.  Ці вправи та техніки легко вплести в канву уроків, корекційно-розвивальних занять, а також застосовувати в будь-яких кризових ситуаціях.

Захід пройшов у теплій, дружній атмосфері. Освітяни висловили подяку  за цікаву, корисну та актуальну інформацію.