Учителі з Луганщини взяли участь у хакатоні «STEM-урок: методичні підходи та гендерні стереотипи» (18–19 квітня 2019 року, Маріуполь), організованого CSR Ukraine, Центром «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності», та Фондом Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine за підтримки Уряду Естонії; партнерами заходу виступили Інститут модернізації змісту освіти МОН та ініціатива «Дівчата STEM».

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 19 квітня 2019 року відбувся майстер-клас «Учитель та асистент учителя: професійне співробітництво» з метою підвищення професійної компетентності педагогів з питань взаємодії вчителя та асистента вчителя в процесі діяльності для заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів освіти з інклюзивною формою навчання та методистів відділів освіти. Захід провели методисти  обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Олена Манукян та Ірина Юдіна.

Відповідно до плану роботи Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 18 квітня 2019 року на базі середня загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 20 міста Сєвєродонецька Луганської області була проведена обласна науково-практична конференція «Актуальні питання військово-патріотичного виховання в умовах сьогодення».

16 квітня 2019 року на базі Луганського ОІППО відбувся круглий стіл щодо реалізації Міжнародного литовсько-українського проекту «Підтримка освітніх ініціатив у Новій українській школі: «На шляху до змін – 2019», який спрямований на здійснення в освітніх закладах запланованих реформою змін, формування в учнів соціальних компетентностей, поширення кращих освітніх практик та обмін досвідом щодо підвищення якості освіти. До участі в заході були запрошені представники закладів загальної середньої освіти Луганської області (керівник закладу, педагогічні працівники та учні 8–10 класів).

11–12 квітня 2019 року на базі ОЗО «Троїцький ліцей» відбувся тренінг «Життєві навички для активного громадянства» для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, учителів предмета «Основи здоров’я», практичних психологів, соціальних педагогів та учителів трудового навчання. До опанування тренінгових методик були залучені 25 педагогів.

Тренерами виступили співробітники Луганського ОІППО: Світлана Галушкометодист кафедри управління освітою, та Оксана Рачокметодист кафедри педагогіки та психології.