Обласний майстер-клас «Сенсорне виховання дітей з особливими освітніми потребами»

26 травня 2023 року відповідно до плану роботи Луганського ОІППО відбувся обласний  майстер-клас «Сенсорне виховання дітей з особливими освітніми потребами» для фахівців (консультантів) ІРЦ та педагогів закладів освіти, що працюють з дітьми з особливими освітніми потребами.

Мета майстер-класу – розвиток професійної компетентності педагогів та підвищення рівня обізнаності щодо особливостей сенсорного розвитку дітей з особливими освітніми потребами засобами сенсорного виховання.

Захід організували та провели Ольга Коган, завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Луганського ОІППО, та Олена Манукян, методист центру.

Систему педагогічної діяльності щодо сенсорного виховання  дітей з особливими освітніми потребами представили Оксана Руденко, фахівець ІРЦ № 14 Оболонського району міста Києва, та Ольга Андрєєва, учитель-логопед ясел-садка № 43  міста Сєвєродонецька Луганської області.

У семінарі взяли участь 77 педагогічних працівників закладів освіти Луганщини.

Під час заходу освітяни розглянули сутність понять «сенсорний розвиток» та «сенсорне виховання», основні стратегії визначення труднощів сенсорної інтеграції, прийоми подолання труднощів обробки інформації та надання допомоги при реалізації  освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами; визначили головні  завдання сенсорного виховання та сенсорного розвитку, складники сенсорно-пізнавальної компетенції дитини, принципи корекційної спрямованості в сенсорному вихованні; ознайомились із системою сенсорного виховання італійського педагога Марії Монтессорі; узяли участь у майстер-класі з виготовлення дидактичних посібників «Сенсорна коробка», «Сенсорне лото», «Сенсорні мішечки».

Учасники навчилися визначати сенсорний профіль дитини, попрактикувались у визначенні мети сенсорної корекції, отримали практичні поради щодо використання сенсорних ігор в освітній діяльності дітей з особливими освітніми потребами.

Захід пройшов у дружній атмосфері. Освітяни висловили подяку  за цікаву, корисну та актуальну інформацію.