Круглий стіл для фахівців (консультантів) ІРЦ «Онлайн-інструментарій для комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини»

30 серпня в межах роботи обласної освітньої платформи «Серпневі настанови – 2023» відбулось засідання круглого столу для фахівців (консультантів) інклюзивно-ресурсних центрів «Онлайн-інструментарій для комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини».

Мета заходу – розвиток професійної компетентності фахівців, підвищення рівня обізнаності щодо особливостей проведення  психолого-педагогічного вивчення дитини онлайн.

Захід провела завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Луганського ОІППО Ольга Коган.

У засіданні взяли участь 19 фахівців (консультантів) інклюзивно-ресурсних центрів Луганщини, які тепер працюють  онлайн.

Із червня 2023 року один з інклюзивно-ресурсних центрів – комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Рубіжанської міської ради Луганської області – поновив свою діяльність за тимчасовою адресою: місто Київ, проспект Берестейський, 65.

Ураховуючи, що обладнання ІРЦ на окупованих територіях жорстоко знищено або розграбовано, зокрема й  комплекти сучасних стандартизованих методик (WISC-ІV, LEITER-3, PEP-3, CASD та CONNERS-3), які використовувались для повноцінного здійснення комплексної оцінки дітей, проблематика круглого столу є актуальною, затребуваною та вкрай важливою.

Під час круглого столу фахівці  розглянули основні стратегії, форми та методи вивчення дитини з особливими освітніми потребами, прийоми реалізації комплексної оцінки у форматі онлайн; опрацювали основні  реакції поведінки дитини, що вивчається; визначили інструменти ефективної комунікації консультантів, батьків та дітей; проаналізували етапи та складники роботи фахівців у межах реалізації комплексного підходу під час проведення комплексного психолого-педагогічного оцінювання розвитку дитини за сферами.

Учасники круглого столу представили доробки та поділились досвідом з комплексного оцінювання дитини в онлайн-форматі.

За результатами круглого столу було вирішено зібрати та систематизувати доробки (алгоритм вивчення дитини онлайн, методики, прийоми, різноманітні завдання) на єдиному ресурсі, до якого будуть мати доступ усі фахівці (консультанти) ІРЦ.

Захід пройшов в теплій, дружній атмосфері. Фахівці висловили подяку  за цікаву, корисну та актуальну інформацію та надану можливість обмінятися досвідом.