Відбувся семінар «Ефективні методи роботи з дітьми, що мають інтелектуальні освітні труднощі»

27 жовтня 2023 року відповідно до плану роботи Луганського ОІППО відбувся обласний  науково-практичний семінар «Ефективні методи роботи з дітьми, що мають інтелектуальні освітні труднощі» для фахівців (консультантів) ІРЦ та педагогів закладів освіти, що працюють з дітьми з особливими освітніми потребами.

Захід організували та провели Ольга Коган, завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Луганського ОІППО, та Олена Манукян, методист центру.

Систему педагогічної діяльності з дітьми з інтелектуальними порушеннями в умовах закладу загальної середньої освіти представив Михайло Катралєєв, в. о. директора Рубіжанської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 3 Рубіжанської міської ради Луганської області.

Особливості роботи логопеда із цією категорією дітей репрезентувала Ольга Андрєєва, учитель-логопед вищої кваліфікаційної категорії Кременчуцького міського Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю.

З мнемотехнікою як засобом навчання дітей з інтелектуальними освітніми труднощами ознайомила Ірина Міткальова, фахівець (консультант) ІРЦ № 14 Оболонського району м. Києва.

Специфіку використання фразових конструкторів для розвитку мовлення дітей з особливими освітніми потребами висвітила Оксана Іринюк, фахівець (консультант) ІРЦ № 14 Оболонського району м. Києва.

У семінарі взяли участь 112 педагогічних працівників закладів освіти Луганської області.

Під час заходу освітяни розглянули сутність поняття «інтелектуальні освітні труднощі», основні стратегії визначення інтелектуальних труднощів, прийоми їх подолання та надання допомоги при реалізації  освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами; визначили головні  завдання вчителя, принципи корекційної спрямованості освітнього процесу.

Учасники семінару отримали теоретичні знання щодо особливостей роботи із цією категорією дітей та  практичні поради щодо використання ефективних методів та прийомів, ігор в освітній діяльності дітей з особливими освітніми потребами.

Захід пройшов у теплій, дружній атмосфері. Освітяни висловили подяку  за цікаву й корисну інформацію.